Новини    29 листопада 2022 14:10

АРМА продала партію арештованої соняшникової олії за 93 мільйони гривень


АРМА на відкритих торгах реалізувало арештовану соняшникову олію у кількості понад 3 тисячі тонн, ціна продажу якої перевищила 93 мільйони гривень.

Це найдорожчий лот в історії АРМА, який Агентство передало для реалізації на відкритих електронних торгах. повідомляє пресслужба відомства.

Стартова ціна лота становила 82 млн грн, що відповідає середньому рівню ринкових цін. У ході конкурентних торгів, в яких взяли участь чотири учасники, відбулося зростання ціни більш ніж на 11 млн грн, або на 13%.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“З огляду на проблемний характер арештованого майна, попит на активи, які реалізує АРМА, як правило, вкрай невисокий, що позначається на ціні продажу. Тому реалізація такого дороговартісного активу за ринковою ціною, безперечно, є позитивним досвідом для ринку арештованого майна в Україні”, – зазначив керівник АРМА Дмитро Жоравович.

Після сплати переможцем аукціону відповідної суми кошти будуть перераховані на депозитний рахунок АРМА у державному банку. Це дозволяє АРМА ефективно зберігати економічну вартість реалізованих на торгах активів, що вигідно як їх власникам, котрі отримують кошти після скасування арештів, так і державі, адже в разі конфіскації тіло депозиту разом з відсотками буде перераховане до держбюджету.

Нагадаємо, у серпні Служба безпеки України передала в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) грошових коштів та майна на загальну суму близько 500 млн грн. Ці кошти належали одному із сільськогосподарських товариств України, яке було перереєстровано у незаконно створених органах терористичної організації ЛНР. Засновник намагався вивести кошти цього підприємства, які були розміщені на рахунках одного з банків в Україні.

У липні під час розслідування кримінального провадження Київською міською прокуратурою спільно зі слідчими СУ ГУНП у м. Києві було арештовано та передано в АРМА два трактори російського виробника Ростсільмаш. Техніку імпортували з рф на територію України з порушенням митних правил та всупереч встановленим законодавством обмежень.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...