Новини    05 квітня 2018 10:43

Арабські Емірати імпортували з України першу партію яблук


Компанія з Дубай (Об`єднані Арабські Емірати) імпортувала з України перші 125 тон яблук у грудні 2017 року – січні 2018 року. Про це повідомив голова асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка.

«Продано свіже яблуко сорту «Гала» врожаю 2017 року. Обов’язковими вимогами щодо якості товару були: твердість яблука, що мала відповідати не менше 7 кг/см2, забарвлення плодів – не менше 70%. Також виробник мав застосовувати певні післязбиральні технологічні прийоми, щоб подовжити терміни зберігання фруктів. Крім того, покупець бажав отримати яблука у картонних ящиках типу «бушель», вагою нетто 18 кг», – каже Крошка.

У період з грудня 2017 по січень 2018 виробник відвантажив 125 тон (8 контейнерів, партіями по 2-3 контейнера). Постачання здійснювалося на умовах EXW з Київської області. Термін транспортування морем склав 27 днів.

Також голова «Укрсадпрому» зазначив, що постачальник зіткнувся з певними вимогами до упаковки товару.

«На цьому ринку партії вимірюються бушелями, а не загальною вагою. Кожен бушель повинен складати рівно 18 кг ± 200 грам, а відхилення у пілотній партії складало іноді 1,5 кг і 2 кг. Через цей недолік продавець був змушений зменшити відпускну ціну. Основна причина – вага кожного яблука. Упаковка в бушель – це чиста математика. Якщо правильно підібрати вагу і розмір кожного яблука та викласти його на правильний комплект з підложок, то бушель матиме правильну вагу. В Україні ж калібрування яблук відбувається поки що здебільшого за розміром, про точне калібрування за вагою досі у виробника не було потреби задумуватись», – сказав Крошка, зазначивши, що покупець залишився задоволеним якістю продукції і оплатив контракт.

Також він акцентував увагу на часі поставки, який виявився неоптимальним.

«Після Нового року ціна на яблука в ОАЕ спадає, а в Україні навпаки – росте. Тому важливим є планування поставок, що відповідатиме кон’юнктурі конкретного ринку», – сказав Крошка.

Зараз постачальник формує нові партії яблук і до кінця сезону має намір поставити до ОАЕ ще декілька контейнерів свіжих яблук, що будуть відповідати високим стандартам продукції.

За словами голови «Укрсадпрому», це була перша системна поставка яблук з України до ОАЕ у такому обсязі. Наступного сезону постачальники планують збільшити обсяги торгівлі до 20 тис. тон.

Також Крошка повідомив, що контракт був укладений у вересні 2017 року в Гонконзі в ході найбільшої в Азії міжнародної виставки Asia Fruit Logistica.

Україна була однією з 5 країн, які вперше брали участь у цьому заході. На українському стенді було представлено майже 40 сортів яблук, черешні, суниці, малини, смородини та лохини, а також сушені та заморожені ягоди українського виробництва.

По завершенні виставки був розроблений спеціальний дизайн упаковки для українських яблук, що виокремлює його з-поміж інших і вказує на «національність».

Як повідомляв LANDLORD, Україна в поточному сезоні суттєво покращила торговий баланс по яблуку, збільшивши експорт майже в 2,5 рази та скоротивши імпорт в 3 рази. Збільшити експорт вдалось за рахунок промислового яблука, попит на яке в країнах ЄС у 2017 році році був надзвичайно високим через втрату власного врожаю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...