Новини    16 серпня 2017 15:22

Антимонопольники хочуть контролювати ціни на добрива


Антимонопольний комітет України зобов’язав виробників мінеральних добрив щомісяця надавати інформацію про ціни, обсяги виробництва та реалізацію добрив на внутрішньому ринку. Про це повідомили у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі.

«Дієвого механізму контролю ціни на добрива в Україні нема, відсутня навіть сама процедура, – коментує керівник проекту «Інфоіндустрія» Дмитро Гордійчук. – Звісно, що Антимонопольний комітет не має у своєму розпорядженні спеціалістів, які могли б цим займатися. Динаміка цін на добрива у світі дуже мінлива, її треба постійно відслідковувати. Наприклад, аміак може за тиждень упасти на 80 доларів США. Агенцій, які подавали б дані про ціну, немає».

«Інфоіндустрія» робить огляди цін на мінеральні добрива в Україні. Ці дані використовують російські, польські й білоруські компанії як основу для розрахунку експортної ціни.

Зараз ціни на українські добрива на 25-30% дорожчі, аніж світові. У компанії прогнозують, що восени ціна підніметься іще раз.

Напередодні АМКУ оштрафував усіх учасників групи Ostchem у розмірі 10% від загального прибутку за 2016 рік, а також зобов’язав повернути ціни до ринкового рівня. До списку штрафників потрапили «Азот» (Черкаси), «Рівнеазот», Сєверодонецьке об’єднання «Азот», «Дніпроазот», Одеський припортовий завод, Дніпровський завод мінеральних добрив, «НФ Трейдінг Україна».

До слова, за інформацією з Всеукраїнської аграрної ради, у 2015 році «Азот» і «Рівнеазот» здійснювали взаємні поставки за цінами, які до 57% перевищували граничний рівень.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...