Новини / Рослинництво     01 грудня 2018 09:46

Анонсовано нові механізми боротьби з фальсифікатом продуктів

У боротьбі з фальсифікатом на ринку харчової продукції має допомогти ВР. Держпродспоживслужба очікує на розгляд у Раді закону про інформацію щодо харчових продуктів, оскільки чинні механізми впливу на несумлінного виробника на сьогодні недосконалі. Пропонується змінити розмір і умови накладення штрафу.

Про це повідомила на своєму сайті Держпродспоживслужба.

Читайте: Агропродсервіс: досвід кращих

На цей час штраф за фальсифікацію становить 5–12 мінімальних зарплат, що малого підприємства може і відчутно, а для великого – це незначна сума. Крім того штраф накладається лише в тому разі, коли буде доведено, що фальсифікована продукція «несе загрозу життю і здоров’ю людей».

За словами голови Держпродспоживслужби України Володимира Лапи, у новому Законі «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» пропонується стягувати з юридичної особи штраф у розмірі 15 мінімальних зарплат у будь-якому випадку фальсифікації.

Як ми повідомляли раніше, у 2019 р. операторів ринку харчової продукції перевірятимуть без попереднього попередження суб’єктів перевірки.

Окрім планової перевірки, підставою для візиту представників Держпродспоживслужби на підприємство може стати доручення Прем’єр-міністра та обґрунтована скарга споживача.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також