Новини / Інтерв'ю     08 травня 2020 14:03

Анна Бердник: ми отримали прибавку на озимій пшениці та соняшнику до 10 ц/га

Про економічну ефективність технології мінерального живлення рослин в ексклюзивному інтерв’ю Landlord розповіла Анна Бердник, головний технолог АПФ «Ставки» на Донеччині

Як вважає Анна Бердник, не варто всі агрономічні проблеми списувати на дефіцит вологи у ґрунті. Для цього на полях господарства «Ставки» вже декілька років поспіль успішно практикується технологія, яка передбачає застосування легкорозчинних стартових добрив, їх внесення на 10–12 см нижче залягання насінини та листове внесення допоміжних активних препаратів.

На посівах соняшника у господарстві як стартове добриво вносять 150 кг/га бельгійських добрив Росаферт, а саме формуляцію 12:24:12+9S. У їх складі фосфор міститься у трьох доступних формах із пролонгованою доступністю. Це дає змогу забезпечити рослини стабільним постачанням фосфору впродовж 50–60 днів поспіль, а отже — сформувати потужну кореневу систему.

Високою ефективністю відзначається і позакореневе внесення на соняшнику мікродобрив лінійок Розалік і Розасоль, а також препаратів Блек Джек, Терра-Сорб Фоліар та інших.

Читайте:  Людмила Мулик: Ми зважуємо всі ризики при формуванні умов форвардних договорів

Не менш ефективною тут є технологія вирощування озимої пшениці, що передбачає до 6 (!) позакореневих підживлень, до яких входять карбамід, мікродобрива та ексклюзивні препарати компанії «Ерідон». Завдяки цьому вдається отримувати прибавку врожайності від 6 до 10 ц/га.

«Спеціалісти компанії постійно допомагають нам у вивченні новітніх технологій та впровадженні їх у господарстві. Спочатку працюємо на дрібних демоділянках, потім переносимо технології у промислові посіви. Поряд з досягнутою врожайністю велике значення мають і економічні показники, адже від них як залежить розвиток бізнесу, так і створення робочих місць, гідна заробітна платня працівникам, підвищення орендних виплат пайовикам, підтримка інфраструктури села і регіону», – розповіла головний технолог госодарства.

Нагадаємо, що раніше головний технолог АПФ «Ставки» Анна Бердник поділилася особливостями успішної технології вирощування озимої пшениці, озимого ріпака та соняшника.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також