Новини / Політика     07 жовтня 2022 12:27

Андрій Пишний став новим головою НБУ: що про нього відомо


Верховна Рада призначила Андрія Пишного головою Національного банку України — “за” проголосували 290 нардепів. Кандидатуру Пишного Раді запропонував президент Володимир Зеленський.

Андрій Пишний був на засіданні. Головні тези з виступу і відповідей:

⁃ Гроші на покриття дефіциту (більше 30 млрд $) нам потрібні і на скільки я знаю, їх готові надати міжнародні партнери. Але для цього потрібен МВФ.
⁃ Ухвалені рішення щодо обмежень під час війни, я вважаю цілком адекватні.
⁃ Дизайн внутрішньої боргової політики має бути погоджений з міжнародними партнерами.
⁃ НБУ бачить недостатня дієвість монетарної трансмісії.
⁃ Щодо продажу облігацій НБУ — будемо розбиратися.
⁃ Я не готовий зараз прогнозувати курс.
⁃ Я вітаю заяву Мінфіну про необхідність відмови від емісійного фінансування бюджету. Але це залежить від наших міжнародних партнерів і їх підтримки.
⁃ Облікова ставка 25% адекватна і поки буде такою.
⁃ Курс який визначений НБУ цілком адекватний і відповідає поточним економічним реаліям. Курс на ринку це коливання в основному через психологічний елемент.
⁃ Зараз (станом на 7 жовтня) наші золотовалютні резерви вже більше 24 млрд доларів. За останній тиждень вони покращились навіть від початку жовтня.

Хто такий Пишний

Андрій Пишний — ​​український політик і банкір. З 2003 був першим заступником голови “Ощадбанку”, у 2007 перейшов до Ради національної безпеки. У 2010 Пишний зосередився на партійному проєкті Арсенія Яценюка “Фронт Змін”, де очолив комітет партійного контролю. На парламентських виборах 2012 став заступником керівника штабу “Батьківщини”, а в грудні став лідером “групи Яценюка” у фракції “Батьківщини”. З 2013 — заступник голови партії ВО “Батьківщина”. Під час каденції був першим заступником голови парламентського комітету з питань регламенту. 26 березня 2014 — став головою правління Ощадбанку.

Пишний є ініціатором низки соціальних проєктів. Зокрема, за його ініціативою створене громадське об’єднання “Відчуй”, яке допомагає адаптації людей, які втратили слух або народилися з вадами слуху (сам Пишний частково втратив слух у 34 роки).

Пишний — співавтор благодійного проєкту “Мистецтво, що рятує”, який реалізується спільно з “Мистецьким арсеналом” та волонтерськими організаціями задля допомоги пораненим бійцям АТО, ООС та жителям прифронтової зони Донбасу.

Від початку російсько-української війни Андрій Пишний увійшов до складу групи Єрмака — Макфола з розробки пакета санкцій проти Російської Федерації. Активно виступає за визнання Росії державою-терористом. За даними ЗМІ, він є кумом Єрмака.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада відправила у відставку голову НБУ Кирила Шевченка. Цього ж дня НАБУ та САП оголосили про підозру вже колишньому чиновнику. НАБУ та САП заявили, що  викрили організовану групу на чолі з колишнім головою правління ПАТ АБ “Укргазбанк”, тобто Кирилом Шевченком, яка упродовж 2014-2019 років незаконно вивела з фінансової установи 206 млн грн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також