Новини / Політика     21 травня 2020 14:49

Андрій Дикун: квотування імпорту добрив стане катастрофою для аграрного сектору України

Голова Всеукраїнської Агарної Ради повідомив про акцію протесту проти рішення міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства 22 травня

Завтра, 22 травня, міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України збирається ввести квоти на імпорт добрив. Про це у відео зверненні до президента Володимира Зеленського в facebook повідомив голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун.

«Мова йде про країни Європейського Союзу, США та інші країни. Щоб не було ніяких маніпуляцій, ми, як Всеукраїнська Аграрна Рада категорично виступали і виступаємо проти завезення добрив з Російської Федерації. Але заборона і квотування імпорту добрив з інших країн стане катастрофою для аграрного сектору України», – підкреслив голова ВАР.

Читайте: Аграрний комітет ВР підтримав проект закону про управління просторовим плануванням 

Він нагадав, що протягом останнього року було наведено лад у імпорті добрив і аграрії отримали справедливі ціни на добрива. Крім того, Андрій Дикун звернув увагу на те, що країни імпорт з яких буде квотовано, введуть дзеркальні санкції на імпорт української сільгосппродукції.

«В першу чергу, такі квоти вдарять по основних статтях експорту українського агарного сектору. Україна порушить угоду зі Світовою організацією торгівлі і угодою про асоціацію з ЕС. Немає жодних підстав для такого рішення – ані економічних, ані логічних. Окрім намагання дати заробити окремим монополістам», – наголосив він

Тому, як повідомив Андрій Дикун, завтра аграрії проведуть акцію протесту проти цього рішення.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про рішення уряду щодо підтримки бджільництва і тваринництва.

Читайте також