Новини / Політика     21 травня 2020 09:45

Аграрний комітет ВР підтримав проект закону про управління просторовим плануванням

Документ, який спрощує підготовку землевпорядної документації і управління земельними ресурсами для територіальних громад, рекомендовано затвердити у другому читанні

Комітету Верховної Ради з аграрних та земельних питань підтримав проект закону № 2280 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель» до другого читання. Про це на своїй facebook сторінці пише заступник міністра з розвитку економіки, торгівля та сільського господарства Тарас Висоцький.

Як пояснює політик, наразі значною перешкодою для ефективного управління просторовим розвитком громад залишається успадкована ще з радянських часів система просторового планування, що передбачає паралельне розроблення містобудівної та землевпорядної документації.

Читайте: Сергій В’ялий: від науки до бізнесу і прагнення мати власну справу

«Оновлення такої документації стримує висока вартість виконання топографо-геодезичних та картографічних робіт на територію громади, широке використання «паперових» технологій при підготовці вихідної інформації для просторового планування, відсутність належної публічності містобудівної та землевпорядної документації, а також відомостей земельного та інших галузевих та відомчих кадастрів», – каже заступник міністра.

Тарас Висоцький підкреслив, що відсутність повних даних про межі територіальних громад у Державному земельному кадастрі створює підґрунтя для спорів між органами місцевого самоврядування.
Новий законопроект врегульовує наступні питання:

  • комплексного просторового планування територій громад, що скасовує необхідність розроблення декількох, споріднених за змістом, видів містобудівної документації та документації із землеустрою;
  • унормування питань, пов’язаних із її затвердженням;
  • нормування формування електронної картографічної основи для планування території;
  • забезпечення реального зв’язку програм соціально-економічного розвитку із документацією із просторового планування, а також створення прозорого та неконфліктного механізму врахування громадських та приватних інтересів через прозорі громадські обговорення.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що уряд виділив на розвиток бджільництва і тваринництва 1 млрд грн.

Читайте також