Новини    27 квітня 2018 13:08

АМКУ оштрафував «Укрмолпродукт» та «Кременецьке молоко» за зговір


Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ТОВ «Укрмолпродукт» (Рівненська обл.) та ТОВ «Кременецьке молоко» (Тернопільська обл.) загалом на 38 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії на ринку заготівлі молока для промислової переробки. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

«Відділення встановило, що в с. Дідківці, с. Варивідки, с. Сушівці Білогірського району Хмельницької області в січні-квітні 2017 року заготівельники молока без об’єктивних причин одночасно знизили закупівельні ціни на молоко від індивідуальних господарств населення», – йдеться у повідомленні.

Товариства мають різну спеціалізацію діяльності та номенклатуру молочної продукції, технологічні умови її виробництва, обсяги закупівлі молочної сировини, потужності та ступінь їх зносу, собівартість виробництва молочної продукції, шляхи її реалізації (просування) покупцям. Тому будь-які зміни на ринках готової молочної продукції не можуть обґрунтувати одночасне встановлення суб’єктами господарювання закупівельних цін на молочну сировину на однаковому рівні, вважають у АМКУ.

Відсутність економічних підстав для одночасного встановлення однакового розміру закупівельних цін призвела до усунення конкуренції між ТОВ «Укрмолпродукт» та ТОВ «Кременецьке молоко».

Як наслідок, товариства диктували умови закупівлі молока, отримуючи однобічну користь при закупівлі молока за рахунок ущемлення інтересів здавачів молока.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...