Новини / Фінанси     30 грудня 2021 13:00

АМКУ оштрафував компанії групи «Авангард» на 10,7 млн гривень

Загальна кількість виявлених порушень склала 18

Антимонопольний комітет оштрафував компанії групи “Авангард” Олега Бахматюка на 10,7 млн грн за концентрації без дозволу. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

У регуляторі заявили, що завершили розгляд справи щодо 18 порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

“Комітет виявив ці порушення у процесі дослідження загальнодержавного ринку яєць курячих в шкарлупі. Від початку розслідування велося в рамках чотирьох окремих справ.

Зазначається, що нібито протягом 2018-2019 років одна з компаній групи “Авангард” – ПНВК “ІНТЕРБІЗНЕС” збільшила кількість філій коштом суборенди активів шести птахофабрик. Під час розгляду цих справ Комітетом додатково було виявлено факти набуття в суборенду ще трьох птахофабрик. Таким чином загальна кількість виявлених порушень склала 18.

“Оскільки всі справи мали однакову кваліфікацію порушень, пов’язаність відповідачів відносинами контролю та однакові схеми набуття контролю, їх було об’єднано в одну.

Схема набуття контролю над підприємствами виглядала наступним чином: окремі маловідомі і дрібні суб’єкти господарювання, що входили до складу групи компаній “Авангард” й не займалися виробництвом курячих яєць, брали оренду птахофабрики і одразу передавали ці активи в суборенду ПНВК “ІНТЕРБІЗНЕС” – підприємству своєї групи, що виробляє та реалізує курячі яйця, в тому числі і на зовнішні ринки. На набутих активах ПНВК “ІНТЕРБІЗНЕС” одразу розпочав виробництво”, – додали в регуляторі.

В АМКУ повідомляють, що фактичне використання ПНВК “ІНТЕРБІЗНЕС” взятих в суборенду птахофабрик призвело до збільшення частки групи компаній “Авангард” на ринку яєць курячих в шкарлупі на 2,89 % у 2018 році, на 8,73 % – у 2019 році та на 9 % – у 2020 році.

“Відповідно частка групи компаній “Авангард” на ринку первинної реалізації яєць курячих у шкарлупі у 2020 році склала 39,93%, що перевищує визначений у частині другій статті 12 ЗУ “Про захист економічної конкуренції” поріг – 35%, – наголосили в АМКУ.

«Наразі ми чекаємо отримання офіційного рішення Антимонопольного комітету України щоб зрозуміти аргументи визначення кваліфікації порушення і розміру штрафу, оскільки вищевказані активи бралися в користування без об’єктів нерухомого майна та мережі, що забезпечують водо,–електро, -газопостачання та водовідведення і відповідно не спроможні сукупно забезпечити господарську діяльність з виробництва яйця курячого харчового.

Разом з тим, компанія “Інтербізнес” не має наміру оскаржувати вказане рішення Антимонопольного комітету України та налаштована на конструктивну співпрацю з повноважним органом державної влади» – прокоментували рішення АМКУ в компанії.

На порушників наклали штраф у сукупному розмірі 10 710 000 грн.

Раніше Landlord повідомляв, що АМКУ розслідує змову на ринку цукру.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також