Новини / Політика     19 березня 2020 13:19

Агровиробників звільнено від податку на землю – Тарас Висоцький

В Україні для аграріїв скасовано ПДВ на с/г земелі та на дохід від орендної плати земель с/г призначення державної власності на два місяці через пандемію корона вірус.

Про це повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Тарас Висоцький.

Зокрема, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України зазначив, що у відопвідності до закону № 530-ІХ, який президент України Володимир Зеленський підписав 18 березня, дозволяється не сплачувати плату за землю протягом 2 місяців. А це допоможе сільськогосподарським виробникам заощадити кошти в розмірі 486,1 млн грн.

Читайте: Титан хлібного духу: Анатолій Дідик ФГ Врожайне

«У зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)», відповідно до якого не сплачується плата за землю протягом 2 місяців, сільськогосподарські товаровиробники зможуть зекономити кошти в розмірі 486,1 млн грн за рахунок використання земель сільськогосподарського призначення державної власності без відповідної плати», – написав замісник міністра.

Чиновник також додав, що у 2019 році було сплачено 1,11 млрд грн земельного податку за землі сільськогосподарського призначення державної власності, а у 2020 р. надходження від сплати цього податку мало б зрости до 1,16 млрд грн через постійне оновлення нормативної грошової оцінки. Надходження від річної орендної плати за землі сільськогосподарського призначення державної власності у 2019 р. становили 1,62 млрд грн, а в п.р. сума мала б становити 1,75 млрд грн.

Нагадаємо, раніше Тарас Висоцький заявив, що МЕРТ кожні 2 дні перевірятиме ціни на продукти.

Читайте також