Новини / Аналітика     29 червня 2019 08:08

Агротренінги, змагання та 162-метрова вишиванка на тлі землі: як пройшли Міжнародні дні поля DLG в Україні

Обговорення проблеми здоров’я ґрунту,  демонстрація технологій внесення добрив, змагання молодих агрономів, а також патріотичний рекорд – створення найбільшого орнаменту вишиванки на тлі землі – все це зробило Міжнародні дні поля DLG в Україні незабутньою подією для аграріїв.

19–21 червня на Київщині відбулася 3-тя міжнародна виставка «Міжнародні дня поля DLG в Україні» – International Field Days Ukraine 2019. Протягом трьох днів близько 2 тисяч агровиробників, представників агробізнес-компаній, науковців та майбутніх спеціалістів скористалися цією платформою, щоб ознайомитися з новинками техніки та агротехнологій,  отримати консультації й відвідати дискусії з провідними експертами ринку та просто поспілкуватися з колегами-фахівцями.

Більше 80 компаній та організацій з України, Австрії, Німеччини, Франції та Нідерландів зробили свій внесок у цьогорічну подію, серед них оригінатори сучасних гібридів та сортів, агрохімічні компанії, провідні виробники сільськогосподарської техніки, постачальники послуг, навчально-наукові та дорадчі установи, спеціалізовані ЗМІ.

Аби відзначити відкриття заходу та привернути увагу до важливості впровадження нових технологій, на заході було урочисто встановлено патріотичний рекорд – створено найбільше зображення орнаменту вишиванки (162 метри завдовжки, 28 метрів завширшки) на тлі поля. Зображення було виконано самохідним оприскувачем Berthoud Raptor 4240 (Франція) завдяки використанню технологій точного землеробства. Рекорд увійшов до Національного реєстру рекордів України.

«Здоров’я ґрунту – запорука стабільних врожаїв» – саме під таким лейтмотивом проходила ділова програма виставки, розроблена експертами DLG за підтримки Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини. Аграріям запропонували корисні доповіді та подіумні дискусії на тему ерозії ґрунтів, спеціальні експозиції («Ґрунтовий профіль: як оптимізувати структуру ґрунту», «Бочка Лібіха та лімітуючі фактори», «Диджиталізація»), демонстрації технологій обприскування та внесення добрив.

У рамках спеціалізованої виставки «Міжнародні дні поля в Україні» пройшов тренінг Польової школи фермера «Ґрунтозберігаючі технології у землеробстві» за проектом «Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих ландшафтах степової та лісостепової зон України», що реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) за фінансової підтримки Глобального екологічного фонду (ГЕФ).

«Всеукраїнський Агроквіз» провела компанія Август-Україна. В заході взяли участь 58 фіналістів агроолімпіад, що до цього вибороли перші місця в агроолімпіадах серед 800 учасників. Фіналістам вручили цінні подарунки.

Також у рамках заходу під головуванням заступника директора Департаменту підтримки фермерства, кооперації та розвитку сільських територій Мінагрополітики Сергія Шупика відбувся круглий стіл «Державна підтримка фермерських господарств у 2019 році», під час якого присутніх було проінформовано про можливості власників фермерських господарств щодо отримання державної допомоги.

Проектом «Агроторгівля України» у співпраці з Німецько-українською промислово-торговельною палатою було проведено аграрну панельну дискусію «Можливості та загрози ведення аграрного бізнесу в Україні», ключовим питанням якої стало питання попередження рейдерства.

Не обійшлося і без корисних тематичних заходів для молодих фахівців. Так, 20 червня в рамках заходу відбулося професійне змагання серед молодих спеціалістів агрономічного напрямку – “Польова БОРНЯ 2019 – практична частина конкурсу “Кращий молодий агроном 2019”. Переможцем змагання став головний агроном “Поділля Плюс” із Хмельниччини 26-річний Василь Безкоровайний, який виборов приз DLG поїздку на AGRITECHNICA 2019 до Німеччини.

За традицією в останній день виставки на полі зустрічали майбутніх агрономів та аграрних інженерів, студентів аграрних навчальних закладів. Цьогоріч в «Університеті на полі» взяли участь понад 200 учасників з 7 навчальних установ, які жваво цікавилися новими технологіями та можливостями майбутнього працевлаштування в агросекторі.

Як повідомляв Landlord, на Міжнародних днях поля DLG в Україні планували намалювати найбільшу вишиванку країни найнестандартнішим способом – за допомогою самохідного обприскувача, завдяки використанню технологій точного землеробства.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також