Новини / Технології     01 жовтня 2019 15:12

Агростартап: будівництво теплиць із пластикових пляшок

Індійське підприємство Agrow запропонувало альтернативний спосіб будівництва теплиць. За його проектом, для створення однієї теплиці знадобиться 8000 пластикових пляшок, які в іншому випадку стали б шкідливими відходами.

Про це повідомляє AgroXXI.

Холодна пустеля Індії Ладакх має дуже короткий сезон для вирощування сільгоспкультур, при цьому 89% населення регіону займаються сільським господарством, і тепличне виробництво – тут дуже поширена практика (щороку в регіоні будується понад 700 теплиць).

Водночас Ладакх – це одне з найчастіше відвідуваних туристами місць, тож унаслідок туристичного буму кількість пластикових відходів у регіоні катастрофічно зростає.

З огляду на ці дві проблеми, соціальне підприємство Agrow запропонувало рішення: будівництво теплиць із пластикових відходів лише за 25 тис. рупій. Підприємство заснували молоді науковці Нішіта Бісані, Акшата Прадхан і Джігмет Сінгж, уродженець села Чемрі, Ладакх.

Читайте: Новий сорт картоплі в Еквадорі: короткий цикл вегетації та стійкість до фітофторозу

Нішіта, архітектор, працювала над створенням екологічно чистої структури, щоб допомогти фермерам органічно вирощувати продукти харчування, Джігмет зосередився на підвищенні врожайності, Акшата розробила систему, в якій відходи можуть бути безпечно перероблені.

 «Ми помітили, що кілька теплиць, побудованих урядом, використовуються як соціальний простір протягом зими, а не як оранжерея. Тут є точки зростання. Ми не тільки встановимо теплицю, а й будемо проводити тренінги з тепличного сільського господарства. Фермери можуть отримувати тут консультації з крапельного зрошення, агротехнологій та купити високоякісне насіння», – ділиться планами Джігмет.

Landlord раніше повідомляв про те, що вчені з Університету Шеффілда розробили спосіб тепличного виробництва, при якому замість ґрунту застосовують субстрат із використаних матраців з табору для біженців.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також