Новини / Технології     24 липня 2020 14:30

Агросектор може забезпечити заміщення 10 млрд кубометрів газу

Загальний потенціал заміщення природного газу сільським господарством за рахунок вирощування енергетичних культур і виробництва біометану сягає 38 млрд кубометрів

За рахунок відходів рослинництва і розвитку біоенергетичних технологій Україна здатна забезпечити заміщення близько 10 млрд м3 щорічно. Про це заявив Юрій Шафаренко, заступник голови держенергоефективності.

На підставі інформацію держстату, держенергоефективності було розраховано частку енергії із альтернативних джерел у секторі опалення та охолодження, яка становила 8% у 2018 році. При цьому, відповідно до національного плану з розвитку альтернативних джерел енергії, у 2020 році потрібно досягти частки у 12,4%.

«Україна має значні ресурси для біоенергетичних проектів. Завдяки близько 37% відходів агросектору, можна замістити в еквіваленті до 10 млрд м3 газу щорічно. Також можна вирощувати енергокультури на 4 млн га малородючих земель та заміщувати в еквіваленті до 20 млрд м3 газу у рік», – наголосив пан Шафаренко.

Крім цього, за його словами, в країні існує потенціал виробництва біометану, який сягає близько 8 млрд м3 на рік. Біометан може напряму постачатися в газотранспортну систему і навіть експортувати в інші країни.

Читайте: Як виглядає сільське господарство на окупованих територіях 

Юрій Шафаренко навів успішні приклади та плани щодо законодавчих змін у цій сфері. Сьогодні є міста, які вже переходять на альтернативне опалення, створюють робочі місця та стають менш енергозалежними. Наприклад, у місті Кам’янець-Подільському працює третя в Європі та п’ята у світі ТЕС з модулем ORC (низькотемпературна турбіна). Її загальна потужність – 45 МВт, але з них 15 МВт – це потужності на біомасі. У результаті станція забезпечує теплом і гарячою водою близько 22 000 мешканців міста.

Щоб стимулювати впровадження таких проектів із заміщення газу, Держенергоефективності спільно із Міненерго вже опрацьовує ряд законопроектів щодо:

  • створення електронної системи торгівлі твердим біопаливом;
  • стимулювання вирощування енергокультур;
  • розвитку ринку біометану.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у першому півріччі 2020 року Україна імпортувала продукції АПК на $3,2 млрд.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також