Новини    16 липня 2021 19:56

АгроРинг від компанії Kernel: земля, інвестиції, трейд та інновації

Навколо чого розгорнулися баталії на Дні поля у незвичному інноваційному форматі, що було проведено компанією Kernel

15 липня компанія Kernel провела День поля в новому унікальному форматі –  АгроРинг. На базі свого зразкового Придніпровського кластеру в Яготинському районі на Київщині компанія зібрала понад 1000 гостей-агровиробників і партнерів Open Agribusiness by Kernel з різних регіонів України. Інноваційність заходу підкреслювалась прямими включеннями з полів Kernel і гості отримали результати польових досліджень не покидаючи майданчика. Це перший в Україні День Поля, коли поле прийшло до учасників, а не вони до нього. Було на що подивитися і у виставковій частині – єдину у світі автономну роботизовану сівалку Horsch Robo. Саме учасники АгроРингу змогли першими у країні не просто дізнатися про неї, а й ознайомитись наочно.

Але, звісно, головними стали запеклі словесні баталії, що проводились у чотири раунди – PROІнновації, PROТрейд, PROЗемля, PROІнвестиції. На 45-хвилинні дискусії організатори зібрали просто зірковий склад топспікерів аграрної тематики:

  • Роман Лещенко, міністр аграрної політики та продовольства України;
  • Євген Осипов, СEO Kernel;
  • Олександр Головін, генеральний директор «Кернел-Трейд», директор із закупівель зернових та олійних культур;
  • Ігор Мазепа, генеральний директор і засновник інвестиційної компанії Concorde Capital;
  • Микола Горбачьов, президент Української зернової асоціації;
  • Іван Слободяник, голова Всеукраїнського конгресу фермерів;
  • Тимофій Милованов, ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України;
  • Михайло Соколов, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради;
  • Катерина Конащук, засновницяTrend&Hende Club та інші.

Із вітальним словом до учасників та гостей Рингу звернувся Євген Осипов. «Я хочу, щоб ми з вами росли, щоб кожен думав про те, як зробити свій бізнес удвічі більшим чи ефективнішим. Вірю у те, що Україна зможе виробляти 130 млн т зернових та олійних культур і практично удвічі збільшити свій експортний потенціал. Наша місія — розкрити потенціал нашої землі», — наголосив він.

Тож чи не найбільшу увагу викликав преший раунд – PROЗемля. Що й не дивно з огляду на відкриття з 1 липня ринку землі. Учасники обговорили всі ризики, пов’язані з цим процесом,та обмінялися думками з приводу відкриття вільного обігу сільськогосподарських угідь.

«Мені соромно, що лише на 30-му році незалежності України ми нарешті визнали право власності на землю для семи мільйонів українців, які цю землю обробляють», — підкреслив Роман Лещенко.

Ігор Мазепа, Артем Бєлєнков, Михайло Соколов під час земельного рингу назвали низку проблем, які гальмують повноцінний ринок землі: брак нотаріусів, велика кількість помилок у Держгеокадастрі тощо.

Головне завдання держави — переконати українців, що бути власником землі нормально. Роман Лещенко звернувся до всіх власників і покупців землі із закликом повернути у правове поле всі правочини із землею, які відбувалися за тіньовими схемами.

Під час другого раунду – PROТрейд – точилося про «споконвічну» проблему агроринку, а саме, майбутньому відносин між фермером та трейдером. Учасники дискусії шукали відповідь на питання, яке майбутнє чекає на форвардні контракти і як зробити їх безпечними та вигідними для обох сторін, коли фермеру краще продавати врожай тощо.

Під час раунду PROІнвестиції, Євген Осипов порадив колегам інвестувати в ефективність. Кожен має думати про те, як максимально ефективно управлятися з наявною землею, і хто досягне в цьому максимального успіху, той і переможе незалежно від того, в чиїх руках будуть угіддя.

«Звісно, якщо є зайві гроші, їх можна інвестувати у придбання нових площ, але якщо порівняти земельну інвестицію із вкладенням грошей у технології, які дадуть змогу підвищити ефективність, то останній варіант буде найліпшим», — зауважив Євген Осипов.

І, нарешті, завершив програму поєдинків раунд PROІнновації, що  було присвячено дискусії про інноваційний розвиток сільського господарства. Зокрема, обговоренню питань впровадження точного землеробства та застосуванню дронів. Так, дрони дають безперечні переваги для обстеження стану посівів, але їх використання для обприскування рослин викликає питання. Важко сказати, наскільки довгостроковим буде цей тренд – адже ефективність наземного обприскувача набагато вища.

Формат заходу дозволив у онлайн-режимі визначити переможців АгроРингу, а також почути думку аграріїв щодо земельних та інвестиційних проблем.

А завершився насичений День поля від Kernel не менш насиченою та цікавою розважальної програмою і, звісно, неформальним спілкуванням учасників і гостей АгроРингу.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...