Новини / Елеватори     23 вересня 2021 10:01

Агрохолдинги скоротили інвестиції в будівництво нових елеваторів – Борис Рибачук

У ТОП-20 агрохолдингів України простежується тенденція до укомплектованості їх інфраструктури для зберігання зерна - не поспішають вкладати гроші в нові проєкти

Великі холдинги не припиняють інвестиції в елеваторне обладнання, але менше інвестують в нові проєкти з будівництва потужностей для зберігання зерна. Частка великих агрохолдингів як і раніше займає 50% від числа всіх клієнтів компанії.

“Підтримуючи спілкування з ТОП-20 агрохолдингами України, простежується тенденція до укомплектованості їх інфраструктури для зберігання зерна. Вони не поспішають вкладати гроші в нові проєкти. Водночас фермери готові вкладати в будівництво елеваторів, оскільки їх ринок більш насичений. Фермери розуміють, що продаж зерна після збору врожаю “з поля” зернотрейдерам поступається зберіганню на власних потужностях і реалізації взимку-навесні за більш привабливими цінами”, – заявив заступник генерального директора з розвитку KMZ Industries Борис Рибачук.

За його словами, ринок елеваторного обладнання дуже тонко реагує на проблеми аграріїв. Простежується закономірність між високими показниками врожайності в аграріїв і попитом на елеваторне обладнання, це добре проглядається на прикладі фермерських господарств.

“Цей сезон показав приріст зацікавленості з боку невеликих фермерських господарств. Хороший урожай і рівень цін на с/г продукцію підштовхують фермерів інвестувати в місткості для зберігання. Аграрії “дозрівають” до того, щоб побудувати свій власний елеватор”, – вважає Борис Рибачук.

Він додав, що останні 10 років аграрії стали все більше віддавати перевагу устаткуванню українського виробництва.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в Київській області горів елеватор Епіцентр Агро.

Джерело: Latifundist

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також