За словами науковця, аграрії можуть зазнати значних витрат внаслідок здорожчання ресурсів та послуг в умовах скорочення їх пропозиції та девальвації національної валюти.
Юрій Лупенко прогнозує зменшення доходів сільгоспвиробників від реалізації продукції, у тому числі на експорт, внаслідок падіння цін на світових ринках, обмеження переміщення товарів тощо. Падіння котирувань на світових ринках цінних паперів вітчизняних агрохолдингів, скоріше за все, позначиться для них збільшенням вартість інвестиційних ресурсів.
Читайте: Як обійти карантин і легально продавати мясо: кейс канадського фермера
Та найбільшу загрозу фахівець вбачає для сільських домогосподарств, які остачають продукцію на міські ринки самостійно. Адже їхня продукція – молоко, молочні продукти, овочі, фрукти – переважно нетривалого зберігання. Унаслідок карантинних обмежень селяни не зможуть привозити до міст і продавати там свою продукцію, принаймні у тих обсягах, як це було до запровадження карантину.
Джерело: Укрінформ
Раніше заступник керівника Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Іван Фурсенко повідомив, як коронавірус знищує малих фермерів.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!