Новини    28 червня 2022 17:57

Аграрії імпортуватимуть пальне самостійно – аналітик

Минулого тижня оптові ціни на бензин і дизпальне стали нижчими за роздрібні.

Кінцеві споживачі пального в бізнес-сегменті, зокрема сільгоспвиробники, почали імпортувати його самостійно. У результаті ціни знизились. Про це повідомив аналітик профільного видання “НафтоРинок” Олександр Сиренко, пише Delo.ua.

Минулого тижня оптові ціни на бензин і дизпальне стали нижчими за роздрібні. Так, у західних регіонах України можна було знайти пропозиції бензину в опті 47 грн/л, а дизпального — 51 грн/л.

Так, якщо у мирний час націнка постачальників на тонні бензину була $20, то після початку бойових дій та дефіциту вона зросла до $750. При цьому таку націнку виставляють і ті постачальники, які перевозять пальне через кордон, і ті, хто розвозить його Україною.

Своєю чергою, засновник групи “Прайм” Дмитро Леушкін вважає, що ринок в Україні наповнений бензином і дизпаливом в середньому на 70-75%. Більшою мірою він наповнений у західних та південних регіонах країни, а на сході та півночі ще є проблеми. У Києві на АЗС є дизельне пальне, але мало бензину, проте, на думку Леушкіна, бензин до столиці постачатимуть у потрібних обсягах протягом одного-двох днів.

Експерт пояснив, що поточна ситуація на ринку триватиме ще дуже довгий час, оскільки гравці закупили бензовози вже в достатній кількості, а постачати пальне більшими обсягами на нафтобази в умовах війни ніхто не буде.

Окрім цього, на ринку з’явилося дуже багато дрібних гравців, і сам ринок став більш конкурентним. Водночас значну частину нових імпортерів пального складають кінцеві споживачі палива у бізнес-сегменті.

Нагадаємо, в Україні необхідно повернути акциз на пальне. Про це заявив директор “Консалтингова група А-95” Сергій Куюн.

Уряд скасував державне регулювання цін. Завдяки цьому в Кабміні очікують зниження цін: граничні ціни на дизпаливо не перевищуватимуть 58 грн, на бензин — не більше 52 грн. Скасування акцизу на пальне мало стимулювати його ввезення до України та зробити зростання ціни на нього помірним.

Стало відомо, що влада України працює над розв’язанням проблеми з дефіцитом пального.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...