Новини    02 квітня 2018 17:03

Агропідприємства Львівської області отримають в оренду майже 18 тис. паїв


За підсумками аудиту земель сільськогосподарського призначення у Львівській області місцеві районні державні адміністрації та органи самоврядування прийняли розпорядження та рішення про передачу в оренду фермерським господарствам та сільськогосподарським підприємствам 17 790 паїв. Про це повідомляє ЛОДА.

«За результатами проведеного аудиту ми отримали цілісну картину про кількість державної, комунальної, приватної землі. Зокрема інформацію щодо наявності неуспадкованих земельних ділянок пайового фонду, невитребуваних земельних часток та кількість земель державної власності, що потребують виставлення на аукціони. Інформацію щодо наявності цих категорій земель маємо в розрізі кожної сільської ради», – цитується в повідомленні директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обладміністрації Наталія Хмиз.

Зокрема, органи місцевого самоврядування вже подали до обласного управління Держгеокадастру 942 клопотання на включення вільних земельних ділянок державної власності до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення для продажу прав оренди на земельних торгах, зокрема також для продажу прав оренди земельних ділянок для ведення фермерського господарства.

Триває процес виготовлення документації на 149 таких ділянок та технічної документації для громадян на свої паї. 129 громадян переоформили документацію з сертифікату та стали законними власниками своїх наділів, зареєструвавши речові права.

Окрім цього, спадкоємці оформлюють право власності на 13 793 неуспадковані земельні ділянки, в тому числі за підтримки аграрних підприємств, які працюють на Львівщині.

З метою задіяння вільних земель по закінченню 6-ти місяців з моменту відкриття спадщини, органи місцевого самоврядування уклали договорів оренди на 3 578 неуспадкованих ділянок. Також органи місцевого самоврядування самостійно і за участю прокуратури подали заяви до суду стосовно 330 земельних ділянок, спадкоємці на які відсутні. 44 ділянки за рішенням суду визнані відумерлою спадщиною.

Як повідомляв LANDLORD, за один гектар орендованої сільськогосподарської землі в 2017 році в середньому виплачували 1 369 гривень. Найвища ціна орендної плати за паї зафіксована у Черкаській області – 2 961,8 грн/га, найнижча – у Закарпатській (718,9 грн/га). Загальна площа цієї категорії сільгоспземель, переданих в оренду за договорами, складає 16,9 млн гектарів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...