Новини    14 серпня 2018 15:49

Агроном розповів про рентабельність виробництва спаржі в Україні


Українці забезпечують себе спаржею не більше ніж на 25 %. Про це каже агроном-консультант Володимир Білко, передає Секретаріат з підтримки експорту української продовольчої та аграрної продукції (UAFES)

За його словами, про справжній експорт вітчизняної спаржі поки мова не йде – не вистачає площ під цю культуру, а тому і обсягів. Українські спаржеві плантацій, мають досягти піку врожайності, хоча б на 1000 гектарів. При цьому, навіть якщо ціна впаде до 80 гривень, це все одно буде рентабельно.

«Наразі є пропозиція по фіолетовій спаржі: європейці готові купувати її по 7-8 євро, а вирощується вона  не складніше зеленої. Стосовно останньої – оптова ціна на спаржу була в районі 120-150  гривень. Ціна поки що не залежить від сезону, та все ж, у кого буде надрання продукція, той зможе частково конкурувати по ціні з теплими країнами, такими як Чилі, Перу та Мексика. Ці країни є монополістами в зимовий час, адже експортують спаржу  на місяць раніше», – пояснив експерт.

За його даними, в Україні більш ніж достатньо теплиць для вирощування спаржі. До того ж, культуру можна вирощувати без використання хімічних засобів захисту рослин, практично органічною, що робить її рентабельною та перспективною.

Також у збільшені рентабельності, за словами фахівця, стане переробка. Це може бути спаржевий порошок, консервація, морожена спаржа, сушка. За умов оптимізації технології  це буде вигідно.

«Умови для вирощування спаржі в Україні більш ніж задовільні. Українські ґрунти родючіші, не такі як у Нідерландах, Данії, Німеччині, адже у нас більше сонячних днів, тож період використання спаржевих плантацій буде не 8-10 років як у Європі, а може сягнути 15-20 років», – додав Володимир Білко.

Проте слід пам’ятати, що вартість входження у бізнес достатньо дорога, тож швидких результатів чекати не варто, каже агроном.

«Потрібна кооперація виробників та дружні ринкові відносини, щоб не було демпінгування цін, а виробники спаржі були між собою друзями, а не конкурентами», – порадив агроном-консультант Володимир Білко.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...