Новини    19 липня 2018 17:11

Аграрні асоціації: Держпідтримка на придбання вагонів-зерновозів піде на користь лише агрохолдингам


Спрямування державної підтримки на придбання аграріями вагонів-зерновозів, на переконання сільгоспвиробників, вчергове сприятиме перерозподілу коштів державної підтримки на користь агрохолдингів. Про це йдеться у офіційному зверненні до Президента України Петра Порошенка від Всеукраїнської Аграрної Ради, Аграрного союзу України й Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. Передає прес-служба ВАР.

В цьому зверненні аграрії просять Президента виключити з закону про «єдине вікно» на митниці, що був прийнятий Верховною Радою 5 липня, норму щодо спрямування державної підтримки на придбання аграріями вагонів-зерновозів. Даною нормою пропонується визначити вагони-зерновози як «техніку і обладнання для агропромислового комплексу», що автоматично робить їх виробництво об’єктом державної підтримки.

«Враховуючи їх ціну і той факт, що економічний сенс має лише закупівля десятків вагонів, вказаною можливістю зможуть скористатись лише найпотужніші агрохолдинги. Більш того, враховуючи обмеженість бюджетних асигнувань за програмою часткової компенсації вартості придбаної сільгосптехніки вітчизняного виробництва, вказане неминуче призведе до скорочення бюджетної підтримки середніх та малих аграріїв», – кажуть у профільних асоціаціях.

Та додали, що це у свою чергу порушує ключові принципи здійснення держпідтримки

«Просимо вас врахувати інтереси середніх і малих аграріїв та не допустити перерозподілу коштів державної підтримки на користь найбільших та високоприбуткових комерційних компаній (аграрних олігархів), а також припинити порушення Верховною Радою свого Регламенту», – йдеться в тексті звернення, направленого на ім’я президента.

Асоціації зазначають, що під час підготовки законопроекту про «єдине вікно» до другого читання, до нього було включено положення щодо надання аграріям за рахунок бюджетних коштів компенсації 30% вартості придбаних вагонів-зерновозів. Також ця норма передбачає преференції для вітчизняних виробників цих вагонів у сфері бюджетної підтримки, оподаткування, кредитування тощо.

У спілках аграріїв кажуть, що дану поправку було внесено з порушенням статті 116 Регламенту Верховної Ради, відповідно до якої пропозиції та поправки можуть вноситись лише до того тексту законопроекту, який був прийнятий парламентом за основу.

«Натомість ця поправка доповнювала ухвалений законопроект новими положеннями, які вочевидь не належать до предмету правового регулювання митного законодавства та не стосуються прийнятого механізму «єдиного вікна». Більш того, таку ж поправку з аналогічним порушенням статті 116 Регламенту було внесено до законопроектів №6490-д щодо сімейних фермерських господарств та №5448-д про органічне виробництво», – зазначається у тексті звернення.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, за прийняття законопроекту №7010 про «єдине вікно» на митниці проголосували 254 народних депутати.

 

Ще немає новин у цій стрічці ...