Представники аграрного бізнесу закликали уряд України якомога швидше ухвалити законопроєкт №11180-1, який передбачає заморожування виплат кредитів для аграріїв, що залишили свої бізнеси на тимчасово окупованих територіях.
Про це повідомила пресслужба Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР).
Цей законопроєкт покликаний підтримати аграріїв, які опинилися у складних умовах через військові дії та окупацію.
Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Денис Марчук, виступаючи на брифінгу, організованому Мережею захисту національних інтересів Ants в “Укрінформ”, наголосив на важливості ухвалення цього законопроєкту. За його словами, багато аграріїв, які були змушені залишити свої бізнеси на окупованих територіях, зараз не можуть розпочати діяльність на новому місці через реєстрацію їх як боржників.
“Цей законопроєкт стосується тимчасово окупованих територій і передбачає заморожування виплат кредитів для тих, хто залишив там свій бізнес. Ми наголошуємо на необхідності прийняття цього законопроєкту якомога швидше, бо люди з колосальним досвідом залишилися без роботи”, – зазначив Марчук.
Аграрії, які перебувають на прифронтових територіях, також стикаються з великими труднощами. За словами Марчука, війна завдала значних втрат аграрним комплексам, що важливо для економіки та підтримки ЗСУ. Через низькі ціни на агропродукцію виробники змушені працювати зі збитками, і єдиним шансом на виживання є державна програма кредитування “5-7-9”.
Проте для підприємств на прифронтових територіях ситуація критична, оскільки банки не хочуть працювати з підприємствами у “червоній зоні”.
“Існує постанова Кабінету міністрів, яка розширює дію програми на ці території, але банки не починають кредитування агропідприємств. А це в критичний момент допомагало їм заручитися підтримкою і здійснювати господарську діяльність”, – підкреслив Марчук.
Для аграріїв на прифронтових територіях також важливо виділити прямі субсидії для компенсації оренди землі, щоб вони могли продовжувати свою господарську діяльність.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!“Для нас це пріоритет, на якому ми наголошуємо і просимо, щоб він був підтриманий”, – підсумував Марчук.