Новини    22 травня 2018 12:14

Аграрії витратять 116 млрд гривень на посівну


Загальний бюджет посівної – 116 млрд гривень. Станом на 18.05 фактично витрачено 87 млрд гривень. Про це на своїй сторінці у Facebook заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

За його словами, забезпечення аграріями насінням, мінеральними добрива, ЗЗР, дизпаливом, бензином було на рівні 100% або більше. Самі ж роботи почалися на місяці пізніше, що дало на проведення посівної вдвічі менше часу.

«Наближаємося до фінішу посівної кампанії. На сьогодні посіяно 6859 тис. га, або 93% від плану. Цей показник майже ідентичний минулорічному на цю дату (6859 тис. га на 22.05.2017), тобто місячне відставання початку польових робіт повністю нівельоване. Посіяли в оптимальні та близькі до оптимальних строки, погода змусила похвилюватись, але вчасно почались дощі, приводів очікувати суттєвого зниження врожаю у порівнянні з минулим роком, немає», – написав він.

За даними заступника міністра, великі запаси вологи, накопичені завдяки затяжній весні, дозволили без значних втрат пройти першу половину травня, коли на майже 70% території України спостерігався дефіцит опадів. Дощі, що пройшли в другій половині місяця, виправили ситуацію і зняли напругу.

«Недавній град міг би бути фатальним для рослин на етапі колосіння або наливу, однак на сходи практично не вплинув. Озима складова врожаю не викликає нарікань. В період перезимівлі загинуло всього 0,1% від засіяних площ – це історичний мінімум. Якщо підсумувати, основні показники в формулі майбутнього врожаю є позитивними, однак на результат ще може вплинути змінна – погода в першій половині червня. За підсумками посівної, загроз для урожаю зернових ми не бачимо», – додав Максим Мартинюк.

Сума опадів у мм, за період з 14-21 травня, за даними Укргідрометцентру

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...