Новини    08 грудня 2017 17:23

Аграрії проти: відміна відшкодування ПДВ під час експорту ріпаку, сої та соняшнику може вбити масличну галузь


Справжньою несподіванкою для аграріїв стало рішення Верховної Ради щодо скасування відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) під час експорту сої, ріпаку та соняшнику з 1 березня 2018 року. Відповідна правка народного депутата Вадима Сидорчука була підтримана парламентарями в ході голосування за внесення змін до Податкового кодексу в четвер, передає Интерфакс-Україна.

«Крім того, що через таке рішення  агровиробники втратять близько 10 млрд грн за рік, вони ще й понесуть непрямі адміністративні втрати. По-перше, це знову дасть можливість ДФС для корупційних дій. По-друге, слід враховувати, що 90% переробників ріпаку експортують свою продукцію в ЄС. До 1 березня залишилось трохи більше двох місяців, і більшість контрактів з європейськими партнерами вже підписані. Тепер вони не знають, що очікувати від українських виробників. Про іноземні інвестиції можна забути. Ми можемо знищити галузь»,  — заявив генеральний директор Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Тарас Висоцький під час прес-конференції на тему “Прийнятий держбюджет 2018: в аграріїв забрали 10 мільярдів гривень”.

За словами члена Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Івана Мірошніченко, подібну дискримінаційну норму вже вводили два роки тому під час експорту зернових.

«Вже сьогодні ціни на масличні культури почали падати і будуть знижуватись до 1 березня 2018 року. Виникає питання: чому саме ця сфера підпадає під спецрежим? Я вважаю, що рішення було дискримінаційним, несправедливим та незаконним», — зазначив він.

За словами Мірошніченко, профільний комітет ВР протягом наступного тижня має подати законопроект про скасування вчорашнього рішення парламентарів щодо відміни відшкодування ПДВ експортерам ріпаку, сої та соняшнику. Він підкреслів, що якщо діяти в правовому полі, то слід також добиватись внесення відповідних правок до прийнятого вчора держбюджету на 2018 рік.

«Слід діяти терміново, бо в нас залишився лише один робочий тиждень в парламенті до кінця сесійного року. КПД наших консолідованих дій буде залежати від активності аграріїв, які мають висловити свою позицію», — підкреслив нардеп.

Аграрії вже відреагували тим, що почали масово звертатися до профільних асоціацій, мовляв, вони готові вийти на вулиці з протестними акціями, повідомила  директор Всеукраїнського аграрного форуму Марія Дідух.

«Вже 5 аграрних організацій об’єдналися у громадський інструмент — «Всеукраїнський аграрний форум» задля координації наших дій. Ми вирішили підписати меморандум про співпрацю зі всім політичними силами. Першим пунктом меморандуму буде вимога повернути відшкодування ПДВ вітчизняним експортерам масличних культур».

За словами Івана Мірошніченко, окрім протестів аграрії можуть подати консолідований позов до відповідальної сторони про відшкодування збитків через скасування ПДВ під час експорту олійних і технічних культур.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...