Новини    31 грудня 2024 15:12

Аграрії можуть подати заявку в ДАР та отримати насіння і добрива


Міністерство аграрної політики України оголосило про початок прийому заявок у Державному аграрному реєстрі (ДАР) на отримання насіння та добрив для весняної посівної. Програма надає підтримку фермерам, зокрема тим, які працюють у прифронтових областях або належать до соціально вразливих груп.

Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

У Державному аграрному реєстрі (ДАР) розпочався прийом заявок на отримання виробничих ресурсів для фермерів. Програма, реалізована у співпраці з USAID «Врожай», передбачає забезпечення аграріїв насінням соняшнику, кукурудзи та добривами NPK (нітроамофоска).

«Мінагрополітики продовжує активно співпрацювати з міжнародними партнерами, щоб підтримати українських фермерів. Зокрема, у ДАРі стартував прийом заявок на насіння та добрива. Пріоритет буде надано агровиробникам із прифронтових областей — Харківської, Сумської та Чернігівської. Також враховуються господарства, які очолюють жінки, люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи чи ветерани», — зазначив міністр аграрної політики Віталій Коваль.

Програма розрахована на фермерів, які обробляють від 5 до 2 000 гектарів землі. Розподіл допомоги залежить від розміру господарства:

Від 5 до 50 га: насіння або добрива на 10 га в прифронтових областях і на 5 га в інших областях.

Від 50 до 200 га: насіння або добрива на 20 га в прифронтових областях і на 10 га в інших областях.

Від 200 до 2 000 га: насіння або добрива на 30 га в прифронтових областях і на 20 га в інших областях.

Для участі у програмі фермери мають зареєструватися в ДАРі та обрати програму «Насіння та добрива для виробників зернових та олійних від Програми USAID „Врожай“».

Прийом заявок триватиме з 26 грудня 2024 року до 17 січня 2025 року. Ця ініціатива спрямована на підтримку аграрного сектору України, зокрема у складних умовах, викликаних війною.

Новини за темою:  Україна нарощує виробництво біометану: три нові заводи готуються до запуску
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...