Новини    22 листопада 2017 13:19

Аграрії можуть долучитись до Європейської програми з підтримки малого і середнього бізнесу


Поки що українським бізнесменам мало відомо про Програму ЄС COSME (Competiveness of Small and Medium Enterprises), до якої Україна офіційно приєдналася у травні 2016 року. Загальний бюджет програми до 2020 року становить 2,3 млрд євро. Українські підприємці можуть брати участь у проектах Програми ЄС з підтримки малого і середнього бізнесу, розраховану на 900 млн євро.

Наразі Мінекономрозвитку створило офіційний портал Програми ЄС з підтримки малого і середнього бізнесу в Україні – cosme.me.gov.ua де можна знайти інформацію про те, як долучитися до програми.

«COSME полегшує підприємствам вихід на зовнішні ринки. Українські бізнесмени зможуть отримати фахові консультації та аналітику, супроводження експортно-імпортної діяльності та розширення торговельно-економічних зв’язків. Освітня частина програми включає обмін досвідом, зокрема, із залученням коштів у рамках програми «Еразмус для підприємців», різноманітні секторальні конференції, тренінги, семінари, програми з обміну, стажування» — пояснив позаштатний радник міністра економічного розвитку і торгівлі України Дмитро Носов.

Зокрема українські підприємці можуть завдяки COSME вийти на ринок ЄС та ринки партнерів програми (через Європейську мережу підприємств – Europe Entreprise Network), отримати легкий доступ до інформації щодо ведення підприємницької діяльності (через онлайн-портали Your Europe business portal, Trade helpdesk, European cluster collaboration platform) та пройти бізнес-стажування за кордоном на реальному підприємстві (обмін досвідом за допомогою програми Еразмус для молодих підприємців)

За словами Дмитра Номова, в рамках COSME в Україні вже працює Європейська мережа підприємств (Europe Enterprise Network, EEN). Вона є віртуальним торговельним майданчиком  для стимулювання міжнародної співпраці та інноваційного розвитку малого та середнього сектору, а також для стимулювання трансферу технологій від наукових організацій до бізнесу. EEN-Ukraine має опікуватися пошуком  для МСП нових клієнтів, постачальників, партнерів, інвесторів, виробників чи дистриб’юторів, надавати консультації щодо участі в фінансованих ЄС програмах, проводити інформаційні дні та тренінги, міжнародні ярмарки та виставки.

Мінекономрозвитку консультує представників МСП щодо участі у запитах на тендерах, підготовці заявок та пропозицій COSME. «Проте основна частина роботи все ж має виконуватися організаціями, що подають проектні пропозиції», – наголошує експерт.

Більш детально із програмою та умовами участі можна дізнатись за посиланням на портал cosme.me.gov.ua та в брошурі http://bit.ly/2jI13Z7.

 

Ще немає новин у цій стрічці ...