Новини    05 квітня 2018 18:26

Аграрії Харківської області планують засіяти яровими 1 млн га


Агропідприємства Харківської області планують посіяти ярові культури на площі 1 млн 47 тис. га. Про це розповів перший заступник голови Харківської ОДА Марк Беккер в ході брифінгу.

«В цьому році аграрії області планують посіяти ярові зернові культури на площі 1 млн 47 тис. га. З них близько 285 тис. га будуть засіяні кукурудзою на зерно, 140 тис. га – ярим ячменем. Збільшуються площі посіву під горіх – його, згідно з прогнозами, посіють на 48 тис. га», – повідомляє прес-служба ОДА.

Соняшник планують посіяти на площі 470 тис. га, картоплю і овочі – на 90 тис. га, кормові культури – на 90 тис. га.

75% сходів озимого клину, що засіяний на 525 тис. га, знаходиться в доброму та задовільному стані.

«Аналіз свідчить, що незначна затримка початку посівної не вплине на врожайність. На даний момент ніяких ризиків немає. Навпаки, умови більш сприятливі, ніж у минулому році. Зараз роботи будуть проводитися в оптимальні терміни. Найголовніше, що у нас є продуктивна волога і повна забезпеченість посівним матеріалом, засобами захисту, добривами, паливно-мастильними матеріалами», – сказав Беккер.

За його словами, господарства області забезпечені посівним матеріалом на 111%, дизельним паливом – на 109%, бензином – на 115%. Запас мінеральних добрив складає 136 тис. тонн при потребі 108 тис. тонн. Беккер також зазначив, що у 2017 році агропідприємства області придбали понад 100 одиниць нової техніки.

Як повідомляв LANDLORD, Міністерство аграрної політики і продовольства оцінює вартість цьогорічних весняно-посівних робіт в 4 тис. грн/га, що на 10% більше, ніж в 2017 році.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...