Новини / Ринок землі     12 січня 2018 13:43

Аграрії Черкащині блокують місцевий Держгеокадастр з вимогою повернути їм землі


Під стінами районного відділу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Маньківського району на Черкащині триває пікет місцевих аграріїв . Про це повідомляє Всеукраїнська аграрна рада. Відомо, що до пікетувальників приєднались і представники Асоціації виробників молока.

Причиною акції протесту стали незаконні дії, під час проведення напередодні аукціону з продажу 21 га земель. Внаслідок чого аграрії Маньківського району ризикують залишитись без землі.

«11 січня, був проведений аукціон на продаж близько 21 га землі у Маньківському районі, що були орендовані фермерським господарством «Білецьке». Договір оренди на право користування цією ділянкою закінчився ще у 2014 році. Однак власник підприємства – Григорій Білецький, який веде чесний бізнес та справно сплачує податки до бюджету, навіть не був допущений до торгів. З поданого ним пакету документів кілька файлів було вилучено, що і послугувало основною причиною для відмови», – йдеться у повідомленні.

Звинувачують місцеві фермери, керівника Держгеокадастру в Маньківського району Віктора Гончара. Торги виграв підприємниць, який навіть не проживає в районні.

«По закону вони були зобов’язані ще 4 січня підтвердити участь Білецького у торгах. Натомість його відсторонили, і аукціон виграла стороння людина, яка проживає за межами Маньківського району. Аграрії блокуватимуть діяльність Держгеокадастру в Маньківському районі, вимагаючи пояснень від його керівника – Віктора Гончара, який мав пряме відношення до усунення фермера з аукціону», – повідомив член Всеукраїнської Аграрної Ради та Асоціації виробників молока, керівник ТОВ «Дзензелівське» Микола Северин.

Мітингарі вимагають зупинити корупцію в держустановах та отримати права на землю, на якій працювали багато років. Якщо така «політика» у Маньківському Держгеокадастрі не припиниться, аграрії поширять протести і на всі регіони країни, повідомили у ВАР.

Читайте також