Новини    15 серпня 2017 16:58

Африканська чума свиней дісталася МХП


На підприємстві Миронівського хлібопродукту в Хмельницькій області зафіксований спалах африканської чуми свиней. Загинуло 64 тварини.

За інформацією Держпродспоживслужби, захворювання зареєстровано у філії «Рідний край» «Зернопродукту МХП». Тут утримується 6600 свиней. Все поголів’я підлягає знищенню. Вірусне захворювання не загрожує здоров’ю людини, утім люди, тварини і комахи можуть його переносити.

Кількість випадків АЧС уже побила торішній рекорд. З січня зафіксовано понад 94 спалахи проти 91-го в 2016 році. Досі АЧС фіксувалась переважно на невеликих фермах до 1000 голів.

«В 2018 році їх кількість буде рости, така природа захворювання», – каже Оксана Юрченко, віце-президент асоціації «Свинарі України».

Підприємства МХП працюють у закритому режимі, доступ на територію обмежений, а виробничі потужності розташовані на віддалених ділянках. Повсюди обладнані ветеринарно-санітарні пропускники для персоналу та дезінфекційні бар’єри для транспорту.

Вперше АЧС зафіксували в Україні в 2012 році. Загальні втрати поголів’я – 130 000, збитки свинарів перевищують 125 млн грн.

Спалах захворювання у «Миронівському хлібопродукті» не коментують.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...