Новини    20 листопада 2017 12:01

90% цукрових буряків вже зібрано


Наразі все ще невикопаними залишається 8% площ, засаджених під цукровий буряк.

«Кампанія по збору солодкого кореня цьогоріч проходить жвавіше, адже на аналогічну дату минулого року було викопано на 6% менше, – зазначає аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський. – Всього вже викопано 13,05 млн т солодких коренів, за середньої урожайності 452 ц/га. У порівнянні з минулим роком урожайність цукрових буряків зменшилась на 26 ц/га (або на 5%)».

Більше половини усіх цукрових буряків зібрали у Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській та Полтавській областях.

Вінниччина вкотре стала беззаперечним лідером за обсягами вирощування коренеплодів – валовий збір вже наближається до позначки 2,5 млн т.

Наступні в цьому переліку – Хмельниччина з результатом в 1,8 млн т, потім йде Полтавщина та Тернопільщина із валовим збором – 1,4 млн т.

Завдяки дощувальним та зрошувальним машинам на Херсонщині вдалось досягти урожайності цукрового буряка в 739 ц/га. А от найкращі результати без зрошення отримали господарства у Львівській, Тернопільській, Хмельницькій областях – 540-570 ц/га у заліковій вазі.

Натомість найгірші результати показали Сумська, Кіровоградська, харківська та Полтавська області – 350-390 ц/га.

На думку експертів цьогоріч валовий збір цукрових буряків досягне 13,8-14,0 млн т.

За прогнозами асоціації «Укрцукор», виробництво цукру в поточному сезоні залишиться на рівні минулого року – 1,9-2,0 млн т, з який 500 тис т цукру буде експортовано.

Ще немає новин у цій стрічці ...