Новини / Аналітика     02 жовтня 2017 14:56

70% виробників органіки сертифікується для експорту


Україна поставляє на зовнішні ринки органічної продукції на суму понад € 50 млн за рік. Більше 80% цього експорту припадає на Західну Європу.

За інформацією заступник міністра агрополітики з питань європейської інтеграції Ольги Трофімцевої, за минулий рік тільки компанії, сертифіковані в «Органік Стандарт», поставили в ЄС 157 600 тонн органічної продукції. Найбільші її імпортери — Німеччина, Швейцарія, Нідерланди, Італія та інші європейські країни.

Окрім того, українські виробники експортують у США, Канаду, Австралію та деякі країни Азії. Основні потоки продукції — зернові, олійні та дикороси.

Близько 70% клієнтів органу сертифікації «Органік Стандарт» зорієнтовані на те, що їх продукція буде експортуватися, каже директор Сергій Галашевський. Понад 100 операторів отримали сертифікати на право самостійно займатися зовнішньоекономічною діяльністю.

Ємність зовнішнього ринку величезна, потенційні перспективи у експортерів гарні, проте позиціонування українських постачальників на світовому ринку органічної продукції не дуже висока, зазначають експерти.

Одна з причин — відсутність адекватного законодавства з регулювання вітчизняного органічного ринку. Проект базового закону «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (реєстраційний № 5448) двічі вносився цього літа до порядку денного парламенту, але так і не був розглянутий.

Голова правління Федерації органічного руху України Євген Милованов вважає, що не слід через це драматизувати ситуацію. Мало того, пропонує не поспішати з прийняттям закону восени і дочекатися змін в органічному законодавстві Європи, які, за його відомостями, зараз активно готуються. А потім уже оперативно доопрацювати український законопроект, максимально адаптувавши його до нових європейських норм.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!