Новини    28 серпня 2018 15:44

70% сплачених грошей держпідтримки пішли на галузь тваринництва


Тваринники отримали 70% від усіх реально виплачених державою коштів. Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк передає Уніан.

Нагадаємо, в цьому році Кабінет Міністрів України направив з бюджету 6 млрд гривень державної підтримки на весь агросектор, 4 млрд з цих грошей направлено на розвиток галузі тваринництва.

На думку Максима Мартинюка, найбільш важкою в реалізації – є програма підтримки тієї частини населення, яка містить молодняк великої рогатої худоби.

«Цим громадянам держава передбачила 2500 грн на одного теля. Складність програми в розрізненості та літньому віці людей, що мають телят. Тому до цього процесу були залучені органи місцевого самоврядування для допомоги селянам. В результаті 3,5 тис. фермерів отримали 7 млн. грн. дотацій першої хвилі. Компенсацію можна було отримати дуже просто, без додаткових витрат та в будь-який час», – наголосив заступник міністра.

Та додав, що держпідтримка активізувала процес ідентифікації тварин, що виводить їх діяльності з тіні.

«Є нюанс – одержувачі дотацій боятися втратити субсидії, але це питання вже вирішується на рівні Мінсоцполітики», – каже Мартинюк.

Активно скористалися державною підтримкою господарства, які містять молочні стада. Їм було направлено дотації на одну корову в розмірі 1500 гривен. Гроші вже поступили за 75% поголів’я, яке офіційно враховано в сільськогосподарських підприємствах. У програмі держпідтримки тваринництва велика частина грошей – 2,5 млрд грн – йде на компенсацію вартості будівництва тваринницьких комплексів. Поки зафіксовано 8 звернень, за якими нараховано 220 млн грн, але це тільки початок.

Максим Мартинюк зазначив, що підприємці поки освоюють процедуру отримання держпідтримки.

«Необхідно оформити цілий ряд документів, таких як дозвіл на будівництво, сертифікат готовності об’єкта та інше. Тваринництво відрізняється довготривалими виробничими циклами. Ефективність програм державної підтримки буде помітна, якщо вони будуть працювати не менше 3-5 років», –  впевнений він.

Фермери також не залишилися без уваги держави та вже отримали гроші: на розвиток садівництва – 70 млн грн; на часткову компенсацію вартості сільгосптехніки – 100 млн грн. У бюджеті закладено для них 0,5 млрд грн. на компенсацію відсотків за кредитами.

«Але цей вид дотації поки не популярний серед фермерів, а тому держава буде переорієнтувати кошти, наприклад, на компенсацію єдиного соціального внеску», – каже перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...