Новини / Ринок землі     12 листопада 2019 09:43

68% населення підтримує земельний мораторій – нові дані Центру Разумкова

За даними опитування, проведеного Центром Разумкова 1–7 листопада 2019 року, 68,3% українців підтримують заборону на продаж землі і 67,7% населення вважає, що питання відкриття ринку землі має бути винесене на всеукраїнський референдум.

Про це повідомляє пресслужба Центру Разумкова.

У ході соціологічного дослідження опитали 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

За результатами опитування, лише 20,5% опитаних вважають, що питання запровадження ринку землі та скасування мораторію на купівлю-продаж сільгоспземлі не слід виносити на референдум. За проведення референдуму висловилися 67,7% респондентів.

  • Якби наступної неділі відбувався референдум стосовно запровадження ринку землі та скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, то як би Ви проголосували? – таким було одне із запитань опитування.

За запровадження ринку землі та скасування мораторію проголосували б 20,1% опитаних, за продовження мораторію – 63,4% опитаних (або 68,3% тих, хто має намір взяти участь у референдумі).

Читайте: Землю іноземцям тільки після референдуму – Зеленський поставив крапку у відкритті ринку землі ВІДЕО

Соціологи відзначають, що різниці у відповідях між міським та сільським населенням практично немає: продовження мораторію підтримують 60,9% міських і 68,9% сільських мешканців, а за відкриття ринку землі виступають 20,6% жителів міста і 18,9% селян.

Landlord раніше повідомляв про те, що 12−15 листопада Верховна Рада планує розглянути в першому читанні законопроєкт № 2178 про обіг сільгоспземель, розроблений урядом, а також та 10 альтернативних.

Читайте також