Новини / Техніка     15 грудня 2019 15:02

50 ц/га ячменю або як у господарстві Калина-Л тестували сівалку LEMKEN Solitair

У рамках проєкту «Наввипередки з комбайном» керівник господарства «Калина-Л», що на Хмельниччині, Ігор Лемещук поділився досвідом використання новітньої сівалки LEMKEN Solіtair.

Перевірка боєм

Господарство «Калина-Л» потребувало надійної і в той же час продуктивної сівалки, яка могла б ефективно спрацювати по злущеній стерні соняшника, при цьому покласти у ґрунт міндобрива, а потім якісно прикатати посівне ложе. Такою машиною виявився посівний комплекс LEMKEN Solitair.

«Після відвідин заводу LEMKEN у Німеччині примітив посівний комплекс Solitair. Мене попередньо цілковито задовольнили його можливості, однак агрегат, який я бачив, мав ширину захвату 6 м. У нас просто не було трактора відповідної потужності. Тому я попросив менеджерів із компанії «Агротерра» привезти чотириметровий агрегат — якраз під наш 200-сильний трактор», — розповідає керівник підприємства Ігор Лемещук.

Справжні можливості нової машини керівник вирішив перевірити у «бойових» умовах. Сівалку запустили на щойно розкорчоване поле, де навесні посіяли 15 га ярого ячменю. Перед випробуваннями пан Ігор попередив: якщо ячмінь на полі дасть нормальні сходи, питання придбання сівалки буде вирішене. Результат господаря вразив — він сподівався вийти на якісь середні показники, а отримав з того поля 50 ц відбірного ячменю з кожного гектара.

«У результаті ми охоче придбали Compact-Solitair 9, причому на умовах індивідуальної форми оплати завдяки гарному ставленню з боку наших партнерів — компанії «Агротерра». Наразі агрегат вже засіяв 200 га озимих культур. І засіяв якісно, а посівну ми завершили тижні на два швидше, ніж зазвичай. Сьогодні сівалка «піджимає» комбайн у полі, а раніше все було набагато повільніше», — підкреслює Ігор Лемещук.

Читайте: Більше 100% дохідності: вражаючі підсумки проекту Рентабельність соняшника

Німецька якість

Фермер цілком задоволений і технічними характеристиками агрегату. LEMKEN Solіtair спроможна провадити висів досить широкого спектру культур із міжряддями 16,7 см. Серед ключових особливостей її конструкції слід виділити наявність дискової борони Heliodor із дисками діаметром 510 мм, яка провадить попередню підготовку під сівбу насіння.

Зокрема, за словами засновника «Калина-Л», це дає змогу після злущення стерні соняшника відразу ж провадити сівбу, не витрачаючи час та пальне на додаткові ґрунтообробні операції.

Так само, як і на розкидання добрив по поверхні поля. Адже місткість бункера сівалки — 3500 л дозволяє тривалий час обходитися без дозаправки насіння та міндобрив, коригуючи співвідношення поміж ними за допомогою заслінок.

Надто це важливо з огляду на те, що сівалка не просто обходиться без підтримки додаткових ґрунтообробних агрегатів, але й забезпечує високу продуктивність висіву в принципі.

Не менш позитивної думки про сівалку LEMKEN Solіtair й механізатор господарства Василь Фоков, який відзначив високу продуктивність агрегату за гарної швидкості:

«Цією сівалкою ми працюємо на швидкості в середньому 11 км/год. Залежно від умов роботи впродовж зміни я можу зробити від 30 до 40 га. Причому вона сіє дуже якісно, чітко витримуючи глибину і налаштування. Я не маю з нею клопотів. Не потрібно постійно бігати, щось підлаштовувати чи переживати. Тут стоїть тандем прикочувальних коліс і в кінці конструкції — прикочувальний коток. Тому поле після неї гладеньке — таке, як повинно бути. І ще хочу відзначити, що тут дуже зручно налаштовувати норму висіву. Якщо я поставив 2,5 кг, то це буде саме 2,5 кг насіння. Так само чітко передбачено доступ до всіх вузлів. Світло встановлене просто скрізь — у бункері, позаду агрегату, над головними вузлами. Ті, хто сіяв, коли вже вечоріє або вночі, мене зрозуміють. До чого не візьмись — все доступно і легко регулювати. Не треба нічого додатково докручувати чи доварювати».

Нагадаємо, що у проєкті «Наввипередки з комбайном» Landlord розповідає про можливості, які відкриває фермерам застосування сівалки LEMKEN.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також