Новини / Фінанси     24 червня 2019 12:13

5 років тюрми за 15 тис. грн: очаківського чиновника посадили за хабар від фермера

Отримання хабара від фермера за невиконання рішення щодо повернення землі стало підставою для засудження екс-начальника відділу ДВС Очаківського міського управління юстиції Миколи Андрущака до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє ресурс Наші гроші.

Такий вирок виніс 18 червня Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області. Також Миколі Андрущаку заборонено обіймати керівні посади в держструктурах строком на 3 роки.

Читайте: Ми або поборемо контрабанду, або замінимо Івана: підсумки першої зустрічі Зеленського з бізнесом

Видання відзначає, що справа тягнулася вже 5 років: чиновника затримали під час отримання хабара ще у 2014 р. За цей час було встановлено, що Микола Андрущак одержав хабар від місцевого фермера за невиконання рішення Господарського суду Миколаївської області про повернення земельної ділянки у власність ОТГ.

Історія

У 2010 р. Господарський суд Миколаївської області розірвав договір оренди земельної ділянки площею 22 га, із яких 15 га орендувало фермерське господарство «Югагросервіс», котрим тоді керував Віталій Васьков. Коли у 2014 р. було відкрито виконавче провадження, Андрущак запропонував Васькову не виконати рішення про повернення землі, щоб фермер міг зібрати свій урожай, взамін на хабар у розмірі 15 тис. грн.

Під час отримання 10 тис. грн (останньої частини хабара) Миколу Андрущака і було затримано.

Landlord раніше повідомляв про те, що у Вінницькій області затримано керівника одного з районних підрозділів Держгеокадастру під час отримання хабара у розмірі 60 тис. грн за погодження документів на виділення ділянки сільгосппризначення.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також