Новини    18 січня 2018 12:30

41% загального експорту – це продукція агросектору


Експорт аграрної продукції зберіг лідерство у структурі загального експорту в минулому році. Частка АПК склала трохи більше 41%. Про це заявив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

З його слів, загальна сума експорту товарів агросектору, за підсумками минулого року, склала $ 17,8 млрд.

«Цей результат став другим за всю історію незалежності, поступившись досягнутим у 2012 році обсягам експорту на суму $ 17,9 млрд, зазначив експерт. А з урахуванням казеїну, альбумінів, шкур, хутра, вовни та інших товарів, експорт у минулому році сягнув майже $ 18,0 млрд», – заявив він.

За даними науковців Інституту аграрної економіки, загальний торгівельний обіг відзначився ще й позитивним сальдо.

«Завдяки рекордним обсягам експорту, на фоні незначного зростання обсягів імпорту агропродовольчої продукції до $ 4,6 млрд, порівняно з показниками 2016 року, позитивне сальдо по цій групі товарів сягнуло рекордної позначки у $ 13,3 млрд», – йдеться у повідомленні Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Найпопулярнішими продуктами українського аграрного експорту за кордоном знов стали зернові, олійні культури, соняшникова олія, продукція харчової промисловості, на які припадає близько 90% його вартості.

«У 2017 році Україна оновила рекорд експорту зернових. Поставки українського збіжжя на ринки країн світу склали 41,8 млн тонн, з них кукурудзи – 19,4 млн тонн, пшениці – 17,3 млн тонн, ячменю – 4,9 млн тонн. Рекордним минулий рік також став для експорту сої, а це 2,9 млн тонн, соняшникової олії – 5,8 млн тонн, цукру майже 600 тис. тонн та макухи – 4,9 млн тонн»,- зазначив Микола Пугачов.

За даними експертів інституту, також зафіксовані рекорди в експорті м’яса птиці – 271 тис. тонн, яєць- 92 тис. тонн, вершкового масла – 30 тис. тонн та меду – 68 тис. тонн. Рекорд зафіксовано і у поставках аграрних товарів до Європейського союзу. Показники експорту у цей регіон перевищили докризові 2012 та 2013 роки та склали $ 5,8 млрд.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...