Новини / Кейси     27 грудня 2019 14:41

4 т яблук у переробці: як родина Семерогів на Київщині виготовляє сік прямого віджиму

У селі Святопетрівське Київської області вже кілька років діє сімейна ферма, що виготовляє 100% натуральний яблучний сік. Переробляють переважно солодкі сорти. На рік 2020 вже придбали садівний матеріал сорту Фуджі ще на 3 га, розповідають у агрофірмі.

Про кейс родини Семерогів повідомляє Seeds.

У їхньому господарстві 9,5 га. З них 6 га займає яблуневий сад із переважно солодкими сортами яблук. Уже кілька років поспіль сімейна ферма переробляє яблука на екологічно чистий сік прямого віджиму.

Працюють дружною родиною: мама Валентина, чиїм іменем названо агропідприємство, тато Петро та дві доньки – Інна й Віталіна.

На питання журналістів, чому саме вирішили виробляти сік, а не продавати яблука, власниця агрофірми Валентина Семерог розповідає: вирішили переробляти яблука на сік, аби не влаштовувати постійні «війни» з перекупниками на ринку.

«Два роки ми працювали не на власних потужностях, досліджували попит. Спочатку продавали сік без упаковки. На наступний рік замовили упаковку, де вказували, що це 100 % натуральний сік, – говорить власниця фермерського господарства «Валентина».

Чотири роки тому оновили садок. Зрештою придбали лінію для виробництва року Voran, про яку давно мріяли.

Читайте: Яблука-привиди: після крижаного дощу фрукти замерзли прямо на дереві

«Не все так вийшло гладко, як пише книжка. Було чимало проблем із тим, що установка не нова, були проблеми з котлом, з насосом, зі стрічками. Ми, мабуть, три тижні її тільки налагоджували», – пригадує пані Валентина.

Як не було складно – труднощі здолали. Допомагали доньки.

Нині потужність лінії переробки яблук на сік – 500 л/год. В сезон доводиться працювати зранку до вечора. Сімейна ферма в середньому переробляє від 3 до 4 т яблук солодких сортів. Виходить, приблизно 500-600 пакетів соку по 5 літрів.

Валентина Семерог пояснює: не всі яблука дають однакову кількість соку.

«Якщо це яблука Чемпіон або Хані Крісп, то маємо гарний вихід соку – 65-70 %. А от Гала і Голден важкі, дають багато осаду, через що обладнання забивається. Хоча на такий сік теж є свій покупець», – розповідає жінка.

Пані Валентина пояснює:  сік із яблук сортів Чемпіон і Хані Крісп розливають в упаковки по 3 л. Бо саме такий літраж популярний у покупців. Не кожна родина купуватиме яблучний сік по 5 л. Також розливають соки й в скляну літрову тару, але цей напрям ще потребує розвитку.

Landlord раніше повідомляв, що 18 країн у цьому сезоні купують українські яблука.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також