Новини    09 жовтня 2018 14:29

4 факти про експорт української сої


В різних країнах світу із бобів сої виготовляють борошно, крупи, олію, молоко, печиво, хліб, цукерки, ковбасу, каву, шоколад, цілий ряд кулінарних страв. Тому не дивно, що соя займає 5 місце у структурі експорту з України сільгосппродукції. Аналітики компанії Bakertilly підготували 4 факти про експорт такої значимої української культури – сої.

  1. 18% доходу від агроекспорту приносить соя

За минулий рік Україна продала 2,5 млн тонн соєвих бобів за $1 млрд. Це 18% доходу від агроекспорту.

  1. Україна посідає 8-е місце у світі за виробництвом сої та 7-е за її експортом

Порівняно з 2016/17 МР спостерігається падіння як в експорті, так і у виробництві сої. Серед світових лідерів-виробників сої Україна посідає 8-е місце, але її частка незначна — усього 3,9 млн тонн, це 1% світового виробництва сої. На експорт іде 65% сої, що виробляється в країні, — 2,5 млн тонн.

  1. Головний покупець української сої — Турція

Головні покупці української сої не змінилися — Туреччина, Іран, Єгипет. Проте в цьому році в у зв’язку із зростаючим попитом на сою, в тому числ органічну, експорт в ЄС виріс на 54% порівняно з минулим роком і становив 0,8 млн тонн.

  1. Четвертий факт стосується більш кон’юнктури зовнішніх ринків соєвих бобів. Засуха і заморозки скоротили врожайність сої до 2-х тонн з гектара

Незважаючи на те що у 2017/18 МР посівні площі збільшились на 7% порівняно з минулим роком і становили 2 млн га, врожайність через весняні заморозки і літню засуху знизилась до 2-х тонн з гектара. Приміром, в Туреччині цього року з 1 га знімали врожай в 4 тонни, а у США і Бразилії (лідери виробництва) — 3 тонни.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...