Новини    09 липня 2018 14:18

В парламенті зареєстровано законопроект щодо зниження ПДВ садівникам до 7%


З 20% до 7% пропонують знизити народні депутати податок на додану вартість для продукції садівництва. Про це йдеться в проекті закону зареєстрованому у Верховній Раді України № 8570 від 06.07.2018 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення ставки податку на додану вартість для продукції садівництва, ягідництва та виноградарства», повідомляє кореспондент LANDLORD.

На думку авторів законопроекту, впровадженні виплати прямої дотації садівникам не дало очікуваного ефекту, через сезонність реалізації свіжої продукції, що спричинило збільшення споживчих цін більше ніж на 50% у поточному році.

«Даний законопроект спрямований на виведення з «тіні» виробників плодово-ягідної продукції, недопустимості збільшення споживчих цін і, при цьому, збільшення доходів Державного бюджету України шляхом реформування механізму державної підтримки сільгоспвиробників», – йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.

Згідно тексту документу, запровадженням зниженої ставки ПДВ у розмірі 7% буде створено додатковий стимул для решти галузевих підприємств вести свою діяльність офіційно, що в підсумку призведе до сплати ними належних відрахувань у бюджет країни, що сприятиме очікуваному зростанню бюджетних надходжень приблизно від 12 % до 25 %. Крім того, це дозволить виробникам заощадити 13 % коштів, які вони повинні були сплатити податком на додану вартість, що дозволить акумулювати приблизно 125 млн грн для використання їх на розвиток виробництва (закупівля саджанців, закладка нових насаджень, витрати на добрива, засоби захисту рослин, технічна і технологічна модернізація виробничого процесу та ін.), знижуючи собівартість.

Автори законопроекту зазначили, що ставка  ПДВ, у деяких країнах ЄС, на продукцію садівництва знижена вдвічі.

«У розвинених аграрних країнах ЄС при оподаткуванні сільськогосподарських товарів в більшості випадків діє знижена ставка, яка як мінімум, є вдвічі, а іноді й утричі, нижчою за стандартну: Іспанія – 4%; Франція – 2,1, 5,5, 10%; Ірландія – 4,8%; Італія – 4%; Люксембург – 3%.  За таких умов, виробник автоматично акумулюючи податковий кредит направляє його на власний розвиток», – йдеться у пояснювальній записці.

 

Кількість підприємств ПДВ ПДФО

ЄВ

Загальний розмір надходжень до Державного бюджету України
 

2017 рік (20% ПДВ)

 

 

1000

 

130 млн 185 млн  

315 млн

 

Очікуваний результат (7% ПДВ)

 

 

1500

 

 

70 млн

 

280 млн

 

350 млн

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...