Новини    19 січня 2018 13:59

Собівартість цукру збільшиться на чверть, через здорожчання перевезень залізницею


Через запровадження «Укрзалізницею» ринкового механізму вантажоперевезень, цукрові компанії та окремі цукрові заводи очікують збільшення витрат на логістику. Вартість залізничних перевезень зросте в межах 20-25%, йдеться у повідомленні прес-служби «Укрцукру».

На думку керівника аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» Руслани Бутило, прогнозоване підвищення ціни на перевезення відбудеться через збільшення вартості оренди вагонів «Укрзалізниці» до вартості приватних.

«Таке підвищення пояснюється поточною різницею орендної плати між власними і приватними вагонами. Тобто, якщо Укрзалізниця “вирівнює” орендну  плату за свої вагони до ринкового рівня, то різниця автоматично перенесеться на тариф – мінімум плюс 20% до існуючої ціни», – заявила вона.

За її словами, для перевезення цукру, цукрових буряків, технологічних та інших матеріалів по Україні експедитори, з якими співпрацюють більшість цукрових компаній і цукрових заводів, використовують парк критих вагонів Укрзалізниці, тому таке підвищення беззаперечно вплине на собівартість виробництва цукру.

«Найбільш затратними в структурі собівартості виробництва цукру є витрати на енергоносії та логістику готової продукції, тому такі зміни понесуть за собою і пряме підвищення собівартості виробництва», – пояснила експерт.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...