Новини / Аналітика / Фінанси     02 червня 2022 12:45

17% бізнесу по Україні призупинило свою діяльність, – Мінфін

Через російське вторгнення в Україну, 17% бізнесу по країні призупинило свою діяльність та 30% частково втратило активність

Внутрішнє опитування бізнесу показало, що в порівнянні з довоєнним часом 17% бізнесу по Україні призупинило свою діяльність і  до 30% частково втратили активність.

Про це Міністр фінансів Сергій Марченко розповів виданню Mind, мовиться на сайті Міністерства фінансів України.

Марченко також заявив, що у березні ситуація була значно гіршою. У квітні й травні ділова активність у країні поживилась і бізнес поступово почав відновлювати діяльність.

Для підтримки бізнесу урядом були введені податкові зміни під час воєнного стану,  тож Марченко сподівається на солідарність збоку підприємців.

“У квітні й травні ми бачимо, що ділова активність у країні пожвавлюється і бізнес поступово відновлює діяльність. Наразі малий і середній бізнес (I–III групи) можуть не сплачувати податки. Наприклад, III група замість 5% платить 2%. До того ж цю групу максимально розширено – і такий податок з обороту може платити чи не весь бізнес”, – повідомив міністр.

Також він наголосив, що зараз держава зараз як ніколи підтримує бізнес.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив в інтерв’ю BBC, що за різними оцінками втрачено від 30 до 50% економіки. Прогноз падіння ВВП також складає 30-50%. В середньому близько 35% економіки сьогодні не працює.

Довідка. Міністерство фінансів повідомило, що державний бюджет України за перші п’ять місяців 2022 року виконано з дефіцитом 263,2 млрд грн, зокрема загальний фонд – із дефіцитом 270,8 млрд грн за запланованого дефіциту на цей період 526 млрд грн.

Нагадаємо, Forbes зібрав дані щодо втрачених, зруйнованих або пошкоджених активів українських підприємців під час повномасштабної російської агресії.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також