Новини / Технології     19 вересня 2019 09:32

150 т із гектара: у Молдові інвестують у суницю садову

Фермери Молдови збираються вирощувати високоврожайні сорти суниці садової, запозичивши технологію в Нідерландах. Порахували: інвестиції повернуться досить швидко. Адже продуктивність високотехнологічних ягідних плантацій може сягати до 120–150 т/га.

Про це повідомляє East-fruit.

Підвищення урожайності плантацій суниці садової може досягатися за рахунок використання змішаного субстрату: торфу, кокосового волокна та гранул перліту, що застосовується в різних пропорціях: 50х30х20 та 70х20х10. Таку технологію вирощування суниці, що мінімізує недоліки кожного матеріалу, якщо його використовувати окремо, виробники ягід Молдови побачили у високотехнологічних теплицях Нідерландів.

Нині в Молдові, за оцінками експертів, плантації суниці садової займають 1,7 тис. га, а вирощування ягід на субстраті застосовується лише на 5 га. Причому фермери використовують торф та кокосове волокно окремо.

Читайте:  Ціна землі в Україні: якою вона може бути?

Як порахували фахівці галузевої асоціації «Ягоди Молдови» та проекту APM/USAID, витрати на закладення суничних плантацій (відкритий ґрунт, гряда, мульча) в країні складають приблизно 3 євро/кв. м, а плантацій на субстраті (високі теплиці різної конструкції) – 20-25 євро/кв. м. При цьому, в першому випадку витрати за урожайності 35-40 т/га окуповуються за рік-півтора, в другому – за два-три сезони (за урожайності до 90 т/га).

Інвестиції в високотехнологічні ягідні плантації (змішаний субстрат, системи підтримки рослин) значно вищі – до 200 євро/кв. м. Однак, їх продуктивність може сягати 120-150 т/га. Окрім того, отримання врожаю можна програмувати в залежності від «піків» маркетингового сезону.

Landlord раніше повідомляв, що ціна на Херсонські кавуни залишається високою

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також