Новини    05 вересня 2017 19:21

Пізні кавуни будуть дешевими


Цьогоріч вартість кавунів встановила історичний рекорд, перевищивши 8 грн/кг. Через високі ціни та незадовільну якість попит на ягоду суттєво знизився. Проте експерти прогнозують, що за кілька тижнів ситуація зміниться.

«З 10 вересня виробники південних регіонів планують збирати врожай пізніх сортів. Є надія, що уже в другій половині місяця пропозиція якісних кавунів зросте і ціни дещо просядуть», – каже Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку.

Окрім того, з початку вересня в Центральних та Західних регіонах помітно похолодало, попит упав, і фермери вимушені зменшувати ціни, щоб продати ягоду, повідомляє Інфо-Шувар.

Нині на гуртових ринках кавуни невеликого розміру коштують від 3 до 4,5 грн/кг, якість продукції низька. Проте через невисокий попит виробники готові продавати до 2,5-2,8 грн/кг. Ціни на великі кавуни доходять до 7 грн/кг.

Влітку через аномальну спеку якісні кавуни стали справжнім дефіцитом. Зараз, за словами виробників, погода цілком сприятлива для гарного врожаю.

«Температура в Херсонській області 23-30 С° – майже ідеальна для збільшення маси плодів та утворення цукру», – зазначає Олександр Синюк, керівник обслуговуючого кооперативу «Агропродукт Херсонщини».

Щороку в Україні вирощують 620 000 тонн кавунів. Значну частку в собівартості ягоди займає логістика. Щоб здешевити затрати цьогоріч кавуни з Херсона до Києва відправляли річковим транспортом. Проте об’єми таких перевезень – мізерні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...