Історія Дня святого Валентина наповнена загадковістю, так само як і саме кохання. Не існує однозначної відповіді на питання, яка з версій його походження є правдивою, а чи існував насправді святий Валентин.
Історія дня святого Валентина
Легенда, що є романтичною, розповідає про польового лікаря та священника, якого звали Валентин Римський, що служив при імператорі Клавдії II Готському. Імператор заборонив молодим чоловікам вступати в шлюб, вважаючи, що кохання зіпсує їх бойовий дух. Проте святий Валентин, відчуваючи співчуття до закоханих, укладав таємні шлюби, порушуючи імператорські закони. За це його засудили до страти. Перебуваючи у в’язниці, Валентин закохався у дочку свого наглядача, Юлію. Він написав їй любовний лист із підписом “Твій Валентин”, але дівчина дізналася про своє кохання лише після його смерті.
Історична версія свята вказує на спробу католицької церкви замінити давнє римське свято Луперкалія, яке відзначалося в середині лютого.
Існує також легенда про появу “валентинок”. Вважається, що першим прототипом такої любовної листівки була записка, яку герцог Карл Орлеанський відправив своїй дружині з тюрми Тауер.
День святого Валентина, як свято, має свої коріння у релігійних переконаннях, оскільки Валентина Римського стратили 14 лютого 269 року. Тому ця дата вважається Днем святого Валентина за церковним календарем. Проте зараз це свято частіше святкують як світський захід. Українці почали відзначати День усіх закоханих у 90-ті роки минулого століття, і це стало дуже популярно серед молоді.
Головний звичай у День закоханих – виявлення любові. Це може бути перше визнання почуттів або пропозиція руки та серця. Також це популярна дата для весіль. У цей день закохані вітають один одного і дарують подарунки. При цьому листівка-“валентинка” є обов’язковою складовою подарунка.
Традиції, пов’язані з Днем святого Валентина
Звичаї та традиції можуть різнитися залежно від країни та культурних особливостей. Ось кілька найпоширеніших з них:
1. Обмін валентинками: Це один з найпопулярніших звичаїв, коли люди обмінюються валентинками – листівками або записками з виразами кохання та ніжності.
2. Подарунки: Дарування подарунків також важлива частина святкування, які можуть включати квіти (особливо червоні троянди, що символізують кохання), солодощі, прикраси, подарункові коробки або романтичні вечері.
3. Романтичне побачення: Багато пар вирішують відсвяткувати цей день романтичною вечерею в ресторані або вдома, при свічках та з особливим меню, аби відсвяткувати побачення на День святого Валентина.
4. Заручини та весілля: Деякі пари обирають День святого Валентина для заручин або навіть весілля, вважаючи його ідеальним часом для вираження кохання та вічної відданості.
5. Вечірні вистави та події: У деяких містах можуть бути організовані різноманітні заходи та вистави, присвячені романтиці та коханню. Відповідно пари обирають це як ідею для побачення на 14 лютого.
6. Спільні подорожі або відпочинок: Деякі пари вирішують відсвяткувати цей день, вирушивши в подорож або романтичний відпочинок разом, аби зробити незабутнім побачення на День святого Валентина.
На 14 лютого припадають особливі прикмети
- Якщо незаміжня дівчина помітить двох синичок, вона вийде заміж за добру й веселу людину. Якщо побачить парочку круків, її чоловік буде суворим і старшим, а якщо сороки — суджений буде балакучим і злегка легковажним.
- Той, хто закохається цього дня — ніколи не розлюбить.
- Якщо хлопець подарує квітку дівчині, то вона полюбить його.
- Якщо на вулиці підбігає собака, не варто її проганяти — це може бути знаком зустрічі зі своєю половиною.
- Загадавши любовне бажання 14 лютого — воно обов’язково збудеться.
І найголовніша прикмета: якщо закохані обіцяють один одному вірність, то ніщо не зможе зірвати їхній союз. Тому в День святого Валентина, 14 лютого, часто відбуваються весілля.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!