Новини    10 серпня 2017 19:48

Україну чекає дефіцит вершкового масла


За перше півріччя Україна потроїла експорт вершкового масла. На зовнішні ринки поставлено 12 000 тонн — стільки ж, як за весь 2016 рік. Виробництво зросло на 5%.

«Масло стало ключовим товаром молочного експорту. Але продукт виробляють з молока, а його об’єми проти минулого року не збільшились. Тому в зиму ввійдемо з дефіцитом вершкового масла», — пише на своїй сторінці в Facebook аналітик Інфагро Максим Фастєєв.

В червні переробники випустили 11 500 тонн вершкового масла, ще стільки ж — в липні. В серпні очікується сезонне падіння виробництва.

На початку місяця ціни на продукт знизились і найближчим часом кардинальних змін не буде. Здорожчання можливе у вересні, прогнозують експерти.

Натомість світові ціни на вершкове масло б’ють рекорди.

Як пояснює Фастєєв, падіння виробництва молока в основних регіонах за останні 2 роки знизило випуск масла і сиру. На фоні високого попиту запаси продукції упали, і це спричинило ріст цін.

Україна знаходиться в п’ятірці світових експортерів вершкового масла після Нової Зеландії, Європейського Союзу, Білорусі та США. Згідно з прогнозами, цього року вітчизняний експорт складе 14 000 тонн.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...