Новини    06 листопада 2023 13:44

ВАСК відправив екснардепа Микитася під домашній арешт


Вищий антикорупційний суд відмовився взяти під варту екснардепа Максима Микитася, відправивши його під домашній арешт. Його підозрюють у заволодінні 307 млн грн.

Як повідомляє Центр протидії корупції, нардепа просили взяти під варту з альтернативою заставою у 134 млн грн.

“Суддя Ткаченко відмовився брати Микитася під варту і застосував лише цілодобовий домашній арешт. Додатково до Микитася суддя застосував такі обов’язки: прибувати за вимогою до детектива, прокурора та суду, повідомляти про зміну місця проживання і роботи, не спілкуватися зі свідками та іншими підозрюваними, здати закордонні паспорти та носити браслет”, – йдеться у повідомленні.

Рішення можна оскаржити в Апеляційній палаті ВАКС.

Довідка. Максима Микитася підозрюють у заволодінні коштами Міноборони. Йдеться про справу щодо виконання підряду на будівництво складів на суму понад 307 млн грн.

За даними слідства, Міноборони у 2018 році уклало контракти з підконтрольними Микитасю компаніями на будівництво захищених складів зберігання ракет. Сума угоди становила близько 3 млн грн.

Нардеп та його помічник залучили військових, аби ухвалити зміни до постанов Кабміну, які дозволяли перерахування авансу у розмірі 80% від вартості контракту. Зрештою Міноборони перерахувало на рахунки підконтрольного депутату товариства понад 307 млн грн. Будівництво так і не було розпочато. Виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.

Міністерство оборони вибірково перевірило приблизно 40 військових частин та виявило зловживань на 123 млн грн із виплат військовим, які не брали участі в бойових діях і не виконували бойових завдань. Причиною стало те, що командири деяких частин виплачували додаткову винагороду на власний розсуд.

Міністерству оборони України за рішення Міжнародного арбітражного суду мають повернути майже 400 млн грн за неякісний товар. На початку широкомасштабної війни українське відомство придбало в іноземного виробника бронежилети та шоломи для ЗСУ.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...