04 грудня 2018 17:47

Високоолеїновий клуб


«Високоолеїновий клуб» пройшов 5 жовтня у столичному готелі InterContinental Kyiv.

Організаторами заходу стали компанія Syngenta у партнерстві із Landlord. Спонсорами заходу виступили Коньячний дім Hennessy, вино Нової Зеландії Cloudy Bay, курорт Forte Village Resort.

Ключа тема для обговорення — злети і падіння ринку високоолеїнової соняшникової олії за останні роки, а також його нинішня спокійна фаза розвитку, що дає його учасникам можливість довгострокового планування.

Серед спікерів на заході були керівник з розвитку бізнесу олійних компанії Syngenta Луїс Карлос Алонсо, директор із глобальних закупівель компанії «PepsiСo Україна» Руслан Денежко та керівник з розвитку бізнес- рішень у сфері переробки сільськогосподарської продукції компанії «Сингента Україна» Сергій Тимошенко.

Також учасники заходи зійшлися на думці, що з огляду на поточну динаміку цін на олії-конкуренти привабливість соняшникової високоолеїнової олії для глобальних продовольчих компаній буде зростати.

Докладніше про висновки кожного зі спікерів «Високоолеїнового клубу» Landlord писав раніше.

Також читайте ексклюзивне інтерв’ю директора із глобальних закупівель компанії «PepsiСo Україна» Руслана Денежка про наміри компанії  збільшити використання високоолеїнової олії у виробництві снеків.

 

Кейси        19 години тому

1 тис. гривень за кілограм: як вирощують австралійських раків в Україні

Тропічні раки добре приживаються на півдні України та виростають удвічі більшими за українських родичів. Вирощують їх у ставках.

Про особливості вирощування aвстрaлійських раків в Україні пише Gazeta.ua.

Пaвлo Кутіщев, зaвідувач кaфедри вoдних біoресурсів і aквaкультури Херсoнськoгo aгрaрнoгo університету, розробляв технологію вирощування австралійських раків у місцевих умовах. На його переконня, трoпічний рaк може стати aльтернaтивoю дніпрoвським родичам, які не дуже добре почуваються у природних умовах.

З точки зору бізнесу австралійські раки вигідніші: вони за 5 місяців можуть набрати вагу 70-110 г,  а деякі екземпляри й 250 г. Їхній українській річковий родич мусить рости 5 років до ваги 70 г.

Тропічних раків тримають у ставках при температурі +20–25°С н більше 7 штук на 1 кв метр. А краще тримати у ставку в індивідуальних клітках, бо вони канібали і можуть їсти один одного. Ставки мають бути спускними з можливістю oнoвлювaти воду. Дно засипають піском та каміням, адже раки полюбляють ховатися і робити нори.  На зиму раків поміщують у спеціальні басейни.

Ракам дають рибу, подрібнене запарене зерно, комбікорм, варену картоплю, терту моркву. У природі вони харчуються личинками черв’яків, комах, равликів – тож зрадіють такій їжі.

Одна самиця може привести до 30 раченят.

Товарні раки, що важать 120–140 грамів, коштують 1 тис. гривень за кілограм. Але перш, ніж отримати прибуток на раках, продаючи їх у ресторани, підприємець має солідно вкластися в цей бізнес.

Любомир Гайдамака, головний технолог фірми «Вісмар Аква», розповів, що зараз на Одещині запускають ферму інтенсивного вирощуванням раків: це 15 ставків по 200-300 кв м. Вкладення складуть 5–6 млн грн, окупляться за два роки. На такій фермі можна вирощувати 20–30 тисяч тонн раків на рік.

Читайте: На Миколаївщині юрист-фермер вирощує чорноморських устриць

Молодняк австралійських раків можна купити у Херсонському й Одеському маточнику по 10–15 гривень за штуку.

Для тропічних раків підходить південь України.Довідково: в Австралії налічується 142 види раків, в Україні лише 3.

Як повідомляв Landlord, раніше у Жмеринці на фермі вирощують тихоокеанську королівську креветку для найвибагливіших ресторацій.

Поділися

Овочівництво        22 години тому

Картопля росте в мішках: унікальний досвід Фінляндії ФОТО

Про фінський досвід картоплярства пише Ukr.Media. Усе дуже просто: беруть звичайний поліпропіленовий мішок,  на дно якого насипають суміш золи, перегною, добрив та родючого ґрунту. Цю суміш слід перешарувати чистою землею – по 10-15 см. У мішок на чисту землю (у різні боки) кладуть три картоплини. «Город у мішку» розташовують у світлому місці та регулярно поливають, щоб не пересихав.

Коли картопля підростає, її «підгортають» тут же в мішку:  розкочують його і підсипають родючу землю. Молоду картоплю можна акуратно вибирати за потреби, підрізаючи мішок знизу, кущі при цьому продовжать рости. У Фінляндії навіть продаються спеціальні мішки з віконцями знизу, щоб було зручно вибирати молоду картоплю.

Читайте: Українські картоплярі згортають бізнес: 3 основні тенденції на ринку картоплі

Такий спосіб не лише економить  площу на городі, а й дозволяє вирощувати хороший врожай незалежно від погоди, що дуже актуально цьогоріч для українців, яких лякають захмарними цінами на картоплю. До того ж, у поліпропіленовому мішку не заводяться шкідники.

Як повідомляв раніше Landlord, в Україні почали діяти нові вимоги до органічної продукції.

Поділися

Політика        24 години тому

Дмитро Разумков назвав ринок землі спірним питанням

Лідер партії «Слуга народу», хоч і вважає питання ринку землі спірним, але порівняв мораторій на її продаж із забороною продавати мобільний телефон.

Свою позицію з питання ринку землі Дмитро Разумков озвучив у інтерв’ю виданню «Новое время» у відповідь на те, які непопулярні, але важливі питання планує вирішувати партія «Слуга Народу».

«Ринок землі, звичайно, спірне питання. Його рішення, з одного боку, може знизити підтримку, але, думаю, нам вдасться вирішити його так, що це зіграє нам у плюс», – заявив Разумков.

Дмитро Разумков поки що не назвав конкретні законопроекти, але запевнив, що партія «Слуга народу» готова протистояти популістським заявам щодо питання ринку землі.

Читайте: Разумков розповів, коли знімуть мораторій на землю

«Нехай популісти спробують провести закон про заборону людині продавати свій мобільний телефон, наприклад», – іронічно зауважив він.

Як повідомляв Landlord, раніше Разумков заявляв, що земельна реформа не першочергове питання.

Поділися

День у полі        16 серпня 2019 18:59

День поля від УКАБ: інновації та яблучний рекорд

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» 14 серпня спільно з агенцією UCABevent зустріли свято Маковія днем поля, де представили провідні агротехнології, інновації та встановили національний рекорд із запікання на грилі половинок яблук.

Про найбільшу польову подію цього літа у селі Велика Олександрівка на базі ТОВ «Агро-Регіон» повідомляє прес-реліз УКАБ. День поля УКАБ Агротпехнології відвідало понад 1300 учасників.

Інновації в агро

На полі площею 21 га 30+ с/г агрегатів-легенд провідних світових брендів продемонстрували свою ефективність на ділі. Випробовували плуги, дисколапові агрегати, глибокорозпушувачі, важкі дискові борони, стерньові культиватори, агрегати strip-till, агрегати вертикального обробітку ґрунту та розкидачі мінеральних добрив. Більше 50 компаній представили інноваційні агротехнології та актуальні технічні рішення для основного та передпосівного ґрунтообробітку. Також у статичній зоні було представлено найочікуванішу новинку 2019 року – Fendt IDEAL.

Захід поєднав у собі демонстрацію техніки, тест-драйв тракторів, експрес-навчання та прикладні майстер-класи по вибору та впровадженню технологій точного землеробства, налаштуванню причіпної техніки, тому кожен учасник зміг обрати заняття до вподоби.

Цікаві кейси

Усі бажаючі змогли приєднатися до обговорення кейсу «Інноваційна технологія посіву кукурудзи Agrility» від продакт-менеджера Limagrain Ukraine Володимира Кузьмича. «Ще з 2000 року гібриди компанії тестуються на різні густоти та досліджуються на поведінку у різноманітних умовах. Основною підставою для започаткування даного процесу стали фактори, які впливають на врожайність: густота та гібрид. Ми, як компанія, можемо допомогти кожному фермеру збільшити потенціал врожайності при оптимальних затратах. Компанія аналізує супутникові дані і на підставі цього  розробляє свій алгоритм роботи кожного гібриду. У 2017 році ми проводили випробування на полях з низькою та високою гетерогенністю. Результати продемонстрували, що представлений компанією сервіс змінних норм висіву насіння буде найбільш ефективним саме на полях з високою гетерогенністю. Сервіс придатний для використання великими і малими господарствами», – зазначив у своєму виступі Володимир Кузьмич.

Під час обговорення кейсу «Комплексне обстеження посівів та моніторинг стану протягом сезону» провідний консультант SmartFarming Вадим Остапенко розповів про те, як максимально точно оцінити результати сходжень: «Класичним методом оцінки результатів роботи сівалок є експертні спостереження та підрахунки, однак на об’єктивність часто впливає людський фактор. На разі існує більш точне та сучасне рішення від Precision Planting – Pogo Stick, який фіксує точку відліку, рахує кількість рослин та відстань між ними». Також експерт наголосив і на важливості оцінки зовнішніх факторів: «Важливим для виконання усіх технологічних операцій є відслідковування метеоумов, особливо для ведення робіт обприскувачами. Основні показники –  це температура, вологість та швидкість вітру. Такі дослідження можливі за використання мобільних анемометрів чи маленьких  метеостанцій, які встановлюються на трактор чи самохідний обприскувач».

Їстівний рекорд

В рамках події на відвідувачів чекали приємні несподіванки, серед яких встановлення національного рекорду. Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» за підтримки кейтерингової компанії запекла на грилі 1000 половинок яблук з медом та корицею за найменший проміжок часу – 30 хвилин. Солодким сюрпризом частували гостей заходу.

Також у партнерстві з онлайн-виданням AgroPortal.ua відбулося нагородження переможців премії Aгро Champions – найкращих агроспеціалістів України. За звання найефективніших у 10 номінаціях змагалися топ-менеджери компаній, земельний банк яких перевищує 10 тис. га.

  • У номінації «Генеральний директор» перемогу отримав Дмитро Скорняков, генеральний    директор HarvEast Holding;
  • У номінації «Операційний директор» найкращим став Юрій Мельник, перший заступник голови правління МХП;
  • У номінації «Комерційний директор» переможницею стала Альона Крисенко, компанія ІМК;
  • У номінації «Фінансовий директор» перемогу здобув Володимир Бондаренко, фінансовий директор «Сігнет»;
  • У номінації «Директор з виробництва» переміг Володимир Кравцов, операційний директор і директор з виробництва «Агро-Регіон»;
  • У номінації «Маркетинг директор» перемогла Юлія Каменєва, директор відділу маркетингу LNZ Group;
  • У номінації «НR-директор» лідерство здобула Ксенія Прожогіна, директор департаменту управління персоналом та комунікацій МХП;
  • У номінації «Головний агроном» найефективнішим став Вадим Скрипник, начальник управління рослинництва агропромхолдингу «Астарта-Київ»;
  • У номінації «Головний інженер» переможцем став Сергій Іщук, компанія «Сварог Вест Груп»;
  • У номінації «Директор з комунікацій та соціальних питань» здобула перемогу Нонна Шмідік, директор департаменту комунікацій та соціальних проектів «Контіненталь Фармерз Груп».

Читайте: 10 кроків за 5 років: Алекс Ліссітса розповів, як відродити українське село

Переможці премії Aгро Champions визначалися на основі оцінок Експертної ради, до складу якої увійшли компанії, які спеціалізуються на пошуку та оцінці керівників вищої ланки, міжнародні організації, аудиторські компанії, консалтингові та ресурсні компанії, які працюють на аграрному ринку України чи дотичні до нього.

Як повідомляв раніше Landlord, платформа для аграріїв xarvioTM BASF визнана найкращою інновацією на виставці у Канаді.

Поділися

Логістика        16 серпня 2019 17:04

Нібулон показав, як будується найпотужніший флагман його флоту ФОТО

140-метровий гігант – це найпотужніше судно компанії  і найдовше кранове судно класу «річка-море» в Україні.

Фото 140-метрового плавкрана П-140 NIBULON MAX, який зараз добудовується, розмістила компанія «Нібулон» на своєму офіційному сайті та повідомила про хід суднобудівних робіт.

Зараз у кілька змін ведуться опоряджувальні роботи, задіяна максимальна кількість суднобудівників компанії. Кришки люків для двох трюмів важать по 30 тонн кожна, а деталі для їхніх рухомих з’єднань – понад 4 тонни.

Читайте: Флот Нібулона: 75 суден, $600 млн та 10 років

До високоточних робіт зі зварювання залучені найкращі фахівці-зварювальники харківської компанії «КОДА».

Як повідомляв раніше Landlord, судно-гігант, яке зараз добудовують, «Нібулон» спустив на воду у травні цього року.

Поділися
Показати ще