Агролайф    08 вересня 2020 14:10

У Києві відбувся чемпіонат з вейкбордингу і вейксерфінгу

Новий вид спорту стрімко набуває популярності серед підприємців та людей, які віддають перевагу активному відпочинку. Це справжня радість від польоту на хвилі і чудовий спосіб зняти стрес після робочого дня

Чемпіонат з вейкбордингу і вейксерфінгу за версією IWWF було проведено 5-6 вересня у Києві, у змаганнях взяло участь понад 70 спортсменів від 8 до 49 років.

Кайтсерфінг – різновид катання на дошці за катером-буксирувальником, який створює велику хвилю для райдера. Цей вид спорту прийшов в Україну всього близько десяти років тому. Основною базою для його становлення став спортивний клуб УСКК «Україна» BreakWater на Трухановому острові.

Безпосередньо тут сформувався потужний пул спортсменів, готових розвивати екстремальні види спорту і вкладати в це власні кошти і час. Згодом з’явилися десятки нових клубів, які сьогодні змагаються між собою.

Як розповідає Денис Копилов, віце-президент Федерації воднолижного спорту та вейкбордингу України, спорт повинен розвивати людини, робити його щасливим. І вейксерфінг саме про це.

«Що таке вейксерф? Це коли ти знаходишся на хвилі, яка рухається, і ти сам рухливий. Такий постійний пошук точки балансу якраз і допомагає в житті людині бути людині. Я хочу відчувати цей стан гіперрухливості і плинності, яке дає вейксерфінг», – підкреслює Денис Копилов.

Сам Копилов займається вейксерфінгом майже десять років. У нинішніх змаганнях він брав участь в почесній категорії «Ветерани».

Одним з учасників чемпіонату в категорії Masters Men Wake Skim став Вадим Руденко, президент Альянсу цифрової реклами України і власник рекламного агентства ADV.expert. Він освоїв новий для себе вид спорту лише три роки тому, але за цей час вейксерфінг вже став частиною його життя. За словами райдера, вейксерфінг – це спорт успішних людей.

«Він змінює людей, робить їх впевненими в собі. Тому що це свобода в чистому вигляді і справжня радість від польоту на хвилі. 20 хвилин катання після робочого дня – і все стреси просто випаровуються», – говорить Вадим Руденко.

Він упевнений, що вейксерфінг лише набирає свої оберти в Україні, і кожен рік в клубах будуть з’являтися все нові і нові спортсмени, готові виконувати видовищні трюки на дошці. Більш того, для багатьох вейксерфінг є сімейним видом спорту: в клуби приходять цілими сім’ями.

Вадим Руденко також долучив до улюбленого спорту двох дочок 10 і 15 років, які в цьому році взяли участь в чемпіонаті нарівні з ним, а старша Вікторія Руденко – отримала медаль за 3 місце в своїй групі.

Читайте: Як зібрати 70 центнерів пшениці з гектара в умовах дефіциту вологи

Більшість райдерів не сприймають вейксерфінг як змагання з іншими спортсменами, для них це перш за все виклик самому собі. Можливість побути наодинці з хвилею, стати з нею єдиним цілим і показати свою майстерність.

«Кожен новий трюк – це вже маленька перемога», – вважає Вадим Руденко.

Українці не лише готові змагатися в національних першостях, а й гідно представляють державу на міжнародному рівні. У минулому році в Києві пройшов Чемпіонат Європи і Африки з вейкбордингу, на якому українська команда, створена на базі клубу Break Water, посіла третє місце. Для країни, де займатися можна лише протягом кількох місяців, це дуже гідний результат, зазначає Денис Копилов.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, чому керівник СФГ «Поділля» Андрій Сопрук вирішив стати пілотом та мріє про відновлення аеропорту в Хмельницькому.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...