Агролайф / LOL     08 червня 2020 18:20

Продажі канабісу в США під час пандемії зросли удвічі

Підприємства індустрії канабісу офіційно визнані значущими бізнесами і претендують на федеральну фінансову підтримку

Продажі канабісу в США в онлайн-торгівлі під час пандемії зросли більш ніж на 200%, а офлайн додав 18%.

Якби ви сказали ще десять років тому, що одного разу канабісовий диспансер (американській аналог нідерландського кофешопа) вважатиметься значущим  бізнесом, що повинен працювати навіть під час пандемії, люди, ймовірно, подумали, що ви «обкурилися».

Але в 2020 р., як пише AgFunderNews, під час локдаунів Covid-19 список штатів, де канабісові диспансери продовжували продавати медичну марихуану, виявився досить широким.

Були штати, де було вирішено пом’якшити правила доставки медичної марихуани і дозволено пікап такої продукції. Інші штати дозволили лікарям виписувати рецепти на медичну коноплю по телефону замість необхідності особистих обстежень.

«В індустрії канабісу нам нічого не дістається просто так. Коли почалася пандемія, мені довелося подати прохання про те, щоб місцева влада визнала наш бізнес значущим. Також довелося вести особисті бесіди, і в підсумку ми змогли отримати цей статус в Вашингтоні і Луїзіані. Це далося непросто», – розповів один з продавців медичних конопель.

Проте, левова частка продажів марихуани все ж таки перейшла в онлайн. Представники спеціалізованої платформи, яка працює в 31 штаті, повідомляють, що за перші чотири місяці 2020 р. онлайн-продажі канабісу зросли на 216%, при цьому офлайн показав зростання у 18%. Адже у той час, коли багато споживачів перебували в полоні у власних будинках, частина з них зацікавилося канабісом вперше.

«З огляду на весь негатив навколо пандемії і локаутів, «золота фішка» для галузі полягає в тому, що ми можемо допомогти людям в цей час», – кажуть продавці рецептурної «травички».

Читайте: Інвестиції у Farm Tech минулого року склали $4,7 млрд 

Однак, як і в багатьох інших галузях, деякі гравці індустрії канабісу відчувають фінансові наслідки Covid-19. Так, підприємства з виробництва канабісу виключені з Програми захисту заробітної плати, прописаної в «антиковідному» законі CARES (хоча в ній є навіть церкви).

Крім того, такі підприємства не можуть використовувати федеральні позики і гранти, які були надані всім іншим малим підприємствам.

Законодавці в Орегоні і Колорадо, двох штатах з найбільш процвітаючим сектором канабісу, пропонують законопроект, який дозволить підприємствам індустрії медичної маріхуани отримувати фінансову підтримку, пов’язану з пандемією, з федеральних джерел фінансування.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про висновок наукових досліджень, що коронавірус може лікуватися канабісом.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також