Агролайф    05 жовтня 2018 10:06

Преміальний SUV BMW X5 в руках власника високоефективної фермі


Власник господарства «Білі Роси» Юрій Кобизський не боїться нових викликів. А BMW X5 не лякають випробування сільськими дорогами

На преміальному SUV BMW X5 ми вже втретє подорожуємо Україною, щоб познайомитися з високоефективними вітчизняними аграрними підприємствами, які теж можна вважати преміальними: вони тим чи іншим чином задають стандарти галузі. Цього разу команда Landlord завітала до селища Понорниця Коропського району Чернігівської області, де на нас чекав власник фермерського господарства «Білі роси» Юрій Кобизський.

Свого часу фермер займався рослинництвом, але згодом вирішив змінити спеціалізацію на молочне скотарство. На момент прийняття рішення у власника не було відповідного галузевого досвіду, тому довелося вчитися у міру занурення у справу. Але, якщо маєш зиск та прагнення до досконалості, все стає можливим: за час освоєння скотарства надій з однієї корови зріс майже втричі.

ВИТВІР МИСТЕЦТВА

Досконалість — ось чим керується власник господарства «Білі роси» у своїй праці, постійно покращуючи власну ферму. І в цьому він дуже схожий на інженерів BMW, які кожну модель компанії намагаються перетворити на витвір технічного мистецтва. X5 — яскравий тому приклад.

Зараз Кобизський їздить на преміальному позашляховику японської марки, тож йому є з чим порівнювати. «Японські позашляховики мають свої переваги, але BMW X5 більш високотехнологічний автомобіль, — ділиться першими враженнями він. — Конструкція, ергономіка, зрештою зовнішність — усе красномовно говорить про досконалість та високий статус автівки».

BMW X5 зберігає найвищий рівень комфорту на будь-якому покритті

Те ж саме можна сказати й про серце автомобіля — двигун. Наша машина у версії xDrive25d оснащена дволітровим дизельним мотором, який без перебільшення є одним з найкращих двигунів сучасності. Подвійний турбонаддув, мала вага та вивірена конструкція — а на виході 231 к. с. потужності й аж 500 Нм крутного моменту. З такими параметрами водій X5 ніколи не скаржитиметься на нестачу тяги та впевнено почуватиметься в будь-яких ситуаціях на дорозі.

А за динамікою цей SUV, попри свої розміри та вагу, дасть фору багатьом звичайним легковикам: до 100 км/год xDrive25d розганяється всього за 7,7 с, а максимальна швидкість становить 220 км/год.

Автомобіль Кобизського теж оснащений дизельним двигуном, тому й тут самі собою напрошуються прямі паралелі. «Дизель починаєш цінувати, коли рахуєш гроші, витрачені на паливо, — обґрунтовує свій вибір господар. — Мені, як і будь-якому фермерові, за рік доводиться наїжджати десятки тисяч кілометрів. І за кермом BMW X5 мене приємно дивує відсутність будь-яких вібрацій та яскрава напористість — таке враження, що тут і не дизель взагалі».

Власник господарства «Білі роси» буквально з перших хвилин спілкування з автомобілем зрозумів його характер: драйв, задоволення за кермом і відчуття досконалості незалежно від двигуна.

Ці якості BMW X5 зберігає майже на будь-якому покритті. Так, ніхто, навіть сам виробник, не вважає цей автомобіль справжнім позашляховиком, але фірмова система повного приводу xDrive у поєднанні з енергоємною підвіскою роблять справжні дива. Нехай під колесами X5 буде розбитий асфальт, ґрунтова дорога чи навіть розмита дощем стежина поміж полями — автомобіль впевнено просувається вперед. І при цьому комфорт завжди залишається на найвищому рівні: свою справу роблять якісна шумоізоляція, міцний кузов, зручні крісла та численні електронні системи допомоги водієві. «BMW X5 комфортний навіть за таких некомфортних умов, у яких щодня працюють фермери, — зауважує Кобизський. — Додам до цього дуже важливий момент: на будь-якому покритті, у будь-якій дорожній ситуації він справляє враження легкокерованої автівки».

Нам майже нічого додати до такого вердикту. X5 — це досконалість у найкращому своєму прояві.

ВИПАДКОВИЙ СКОТАР

Основним напрямом діяльності фермерського господарства «Білі роси» традиційно було рослинництво. Передусім воно відомо як господарство, що вирощує понад 30 елітних сортів картоплі. Ще тут культивують соняшник, сою, кукурудзу. Але життя інколи приносить несподіванки, і тепер у довідниках спеціалізацією «Білих рос» вказане молочне скотарство.

За словами Кобизського, він мав плани розширення рослинницького напряму, тому «Білі роси» придбали господарство в селі Атюша Коропського району, а згодом — у селі Криски. Та окрім земельного банку у спадок отримали несподіваний «дарунок».

«Коли купили перше господарство, там було 150 напівдохлих корів. Шкода було віддавати їх на забій, тому вирішили спробувати себе у тваринництві, — згадує фермер. — У першому селі ми три роки вчилися. Вчилися всьому — годівлі, утриманню, розвитку породи. Потрібно було освоювати і теорію, і практику». Коли зрозуміли, що на цьому можна заробляти, вирішили реконструювати комплекс у селі Криски і завести нормальне стадо шляхом відновлення штучного осіменіння, розповідає Кобизський.

Юрій Кобизський, власник фермерського господарства «Білі роси»

На початках продуктивність стада становила 7–10 л молока від корови на день, зараз вона вже зросла до 20–21 л. У планах господаря вийти на європейські показники — 30 л молока на добу від кожної корови.

Цьому передував нелегкий шлях реконструкції комплексу, встановлення німецького обладнання (напувального, доїльного, вентиляційних систем, холодильників тощо) і закупівлі для початку дешевих неплемінних корів для поступового поліпшення породи (осіменіння) голландськими голштинами. За підрахунками Кобизського, для повного оновлення породи треба приблизно 10 років. Щоб піти швидким та ефективним шляхом — закупити корів голштинської породи, у господарства бракувало коштів. Племінна корова коштує не менш ніж 10 000 євро, і придбати одразу тисячу голів «Білі роси» не могли.

Господарство має власну кормову базу (силос, сінаж, зерно) та із самого початку уклало угоду із впровадження технологій приготування кормів з австрійською компанією «Шауманн Агрі». Представник компанії, в якої докупаються деякі добавки і вітаміни, виступає технологом процесу і консультантом з раціону корів. «Без власної кормової бази рентабельність була б близькою до нуля, у таких умовах розвивати тваринництво нереально. Якщо все купувати, то неможливо працювати з прибутком, — зауважує Кобизський. — Наша мета — довести дійне стадо до тисячі голів».

І він близький до мети — загальне стадо зараз вже сягає 1600 голів великої рогатої худоби, а рентабельність молочного напряму власник господарства оцінює у 30–50%. Його молоко влітку 2018 року переробники закуповували по 8,5 грн/л, у той час як у господарствах населення — по 3,5 грн/л. Це й не дивно, пояснює Кобизський, — «Білі роси» продають молоко класу «Екстра» з низькою кількістю соматичних клітин і відсутністю бактеріального забруднення. Навіть припинення постачання молокопродуктів до РФ не мало для господарства негативних наслідків — попит на якісне молоко залишається на високому рівні.

Ще один здобуток «Білих рос» — висококваліфікований персонал. «Ми брали ветлікарів прямо з навчальної лави, вчилися разом з ними. Бо не було і немає можливості наймати зоотехніками іноземців, які могли б впроваджувати технології на місці», — ділиться Кобизський.

За розрахунками господаря, кошти, що вкладаються в техніку та технології, повернуться приблизно через сім років. Могло б бути і швидше, та за умови постійного розвитку доводиться розширятися, щось добудовувати, а сама техніка амортизується. Та попри всі труднощі Юрій Кобизський налаштований оптимістично. Тваринництво, на відміну від вирощування зернових чи олійних, — це гра в довгу. Але вона дає господарству міцну основу для подальшого розвитку.

Текст: Вадим Добровольський Фото: Олександр Ларичкін

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!

19 квітня 2019 16:31

Що імпортувала Україна в 2018 році: ТОП-5 агропродуктів (ІНФОГРАФІКА)

У 2018 році Україна імпортувала агропродукції на $5,5 млрд доларів, що на 17,4% більше, ніж торік. Найбільшим імпортером стала Польща, звідки було закуплено товарів на $556 млн.

Торік Україна достатньо активно вела зовнішню торгівлю. Так, у 2018-му було встановлено історичний рекорд з експорту агротоварів – $18,6 млрд. При цьому, найбільшим попит був на соняшникову олію, кукурудзу та пшеницю (57% від загального експорту). Головним ринком для вітчизняних аграріїв стали країни ЄС, які закупили продукції на $6,3 млрд.

Власне, найбільше ми й купували у ЄС – $2,7 млрд, зокрема, у Польщі, яка надала нам агропродукції на півмільярда доларів США (точніше на $556 млн. – Ред.). З азійського регіону імпорт склав $1,066 млрд, Латинської Америки – $409 млн доларів (7,5%), Африки – $292 млн (5,3%).

Так, згідно даним Державної служби статистики України, найбільше закупівлі припали на морожену рибу – $550 млн, насіння соняшнику – $258,3 млн, цитрусові – $216,3 млн, банани – $144,3 млн та шоколад – $132,6 млн.

Читайте: Новоствореному фермерському господарству: як отримати від держави 60 тис. грн субсидії

Landlord склав ТОП-5 найбільш затребуваних імпортних агропродуктів 2018 року. Відзначимо, що в даному рейтингу відсутні вироби із тютюну та алкоголю, яких Україна в загальному закупила на $906 млн.

Риба, ракоподібні і молюски $550 млн

 1.  Риба морожена – $351,6 млн. (Ісландія – $82,2 млн.)
 • Скумбрія – $80 млн (Ісландія – $46,5 млн)
 • Мерлуза й морський минь – $77,3 млн. (США – $30 млн)
 • Оселедець – $65 млн (Норвегія – $28 млн)
 1. Риба свіжа або охолоджена – $107,3 млн (Норвегія – $93,5)
 • Форель – $20 млн. (Норвегія – $17,4 млн.)
 • Лосось атлантичний – $7,7 млн.(Норвегія – $7,6 млн.)
 • Спарові, або морські карасі – $4 млн. (Туреччина – $3,2 млн)
 1. Філе рибне та інше м’ясо риб (включаючи фарш), свіже, охолоджене або морожене- $44 млн (Ісландія – $10 млн)
 • Оселедців – $11 млн (Ісландія – $8,7 млн)
 • Мерлуза й морський минь – $4,2 млн (Аргентина – $3,5 млн)
 • Сом – $3,2 млн (В’єтнам – $3,2 млн)

 Плоди та горіхи ($526 млн)

 1. Цитрусові, свіжі або сушені$216,3 млн (Туреччина – $121,1 млн)
 • Мандарини$105 млн (Туреччина – $62,7 млн)
 • Апельсин – $53,9 млн (Туреччина – $22,8 млн)
 • Лимони і лайми – $38,2 млн (Туреччина – $25,8 млн)
 1. Банани – $144,3 млн (Еквадор – $69 млн, Коста-Рика – $48 млн)
 2. Виноград – $31 млн (Туреччина – $14,3 млн)

Різні харчові продукти – $407 млн.

 1.  Шоколад – $132,614 млн (Польща – $48,7 млн)
 2. Інші овочі, приготовлені або консервовані без додання оцту чи оцтової кислоти – $60 млн (Іспанія – $14 млн)
 3. Хлібобулочні, борошняні кондитерські вироби – $57 млн (Польща – $20,3 млн)

 Насіння олійних культур ($341 млн)

 1. Насiння соняшнику – $258,3 млн. (Туреччина – $87,6 млн)
 2. Насіння свиріпи або ріпаку$32,4 млн. (Німеччина – $18,6 млн)
 3. Інші олійні культури (кунжут, гірчиця, мак, диня та ін) – $15 млн (Індія – $3,4 млн)

Какао-продукція – $307 млн

 1. Какао-масло – $56,8 млн (Нідерланди – $28,5 млн)
 2. Какао-паста – $46,1 млн (Кот-Д’івуар – $35,5 млн)
 3. Какао-боби – $41 млн (Гана – $38,7 млн)

Раніше Landlord повідомляв, про ТОП-15 позицій українського експорту аграрної продукції.

 

Рейтинги   

19 квітня 2019 10:14

Варю каву підлеглим та активно підтримую спорт в регіоні – Євген Дудка про важливість корпоративної складової

Корпоративна етика та повага до кожного працівника – головні складові в розвикту компанії. Саме таких принципів дотримується засновник групи компаній «Вілія» Євген Дудка. Власник одного з найбільших агрохолдингів Волині не цурається готувати своїм топ-менеджерам каву та щедро винагороджувати працівників за сумлінну працю.

Такі постулати Євген Дудка озвучив у рамках проекту «Унікальний ругіон». Зокрема, власник групи компаній «Вілія» та керуючий компанії «Волинь-Зерно-Продукт» відзначив, що серце колективу не може битися без здорового корпоративного духу, побудованого на взаємоповазі та відчуття довіри.

«Існує таке поняття, як корпоративний дух, і його потрібно підтримувати. Так, нещодавно особисто супроводжував порибалити до Норвегії працівників, які в нашій компанії вже понад 10 років, серед них були і водії, і вантажники. Добре мати і спільні традиції. Наприклад, на Новий рік ми купуємо ялинку у горщику, а потім садимо біля офісу. Щире запитання «Як справи у твоєї дитини?» додає працівнику впевненості в тому, що компанія його цінує і поважає як людину та особистість, а не розглядає тільки як гвинтик у великому виробничому механізмі. Або, наприклад, я завжди приїжджаю до офісу на 15 хвилин раніше та роблю топ-менеджерам каву. Такі прості речі дуже підтримують дух. Працівники мають відчувати себе захищеними. У житті бувають різні кризові ситуації, і людина має знати, що є компанія, на яку він може покластися. Наші співробітники впевнені, що у разі проблеми вони отримають захист та підтримку» – підкреслив управлінець.

Читайте: Побудова агробізнесу за принципами НАТО від Євгена Дудки

Крім того, Євген Дудка додав, що на його підприємстві майже удвічі вищі зарплати, ніж середні по регіону. Також його господарство є лідером з виплати орендної плати за земельні паї та приймає активну участь у соціальних проектах:

Кількість працівників по групі підприємств налічує 1300 осіб із середнім рівнем заробітної плати 14 700 гривень, у той час як на Волині, якщо не помиляюся, середній рівень — 8700 гривень на місяць. Тобто передусім ми соціально відповідальні стосовно наших співробітників.

Більше того, ми серед лідерів на ринку з виплати орендної плати за земельні паї; маємо низку соціальних проектів — виплати стипендій відмінникам у школах, підтримка сільського спорту, долучаємося до культурного виховання молоді.

Відзначимо, раніше Євген Дудка розповів, чому однією з головних цілей його компанії «Вілія» є об’єднання фермерів у кооперативи, і які дивіденди вони від цього отримають.

Думки   

19 квітня 2019 08:58

За обслуговування 30 локомотивів General Electric Укрзалізниця заплатить 900 млн грн

Укрзалізниця через систему ProZorro оголосила тендер на надання послуг із сервісного обслуговування 30 локомотивів General Electric та пов’язаних із цим послуг. Передбачувана вартість робіт – 895,25 млн грн.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Аукціон проведуть 25 червня. Переможець тендеру до кінця 2027 р. має здійснювати сервісне обслуговування 30 магістральних вантажних тепловозів серії ТЕ33АС і надавати пов’язані з цим послуги.

Читайте: Nestle повністю викупила виробника соусів Торчин

Тендерні пропозиції можна подавати до 20 травня. Претендувати на участь у тендері може компанія, яка здатна підтвердити, що вона є виробником обладнання, основних запасних частин і матеріалів для виконання робіт із сервісного обслуговування магістральних вантажних тепловозів серії ТЕ33АС і пов’язаних із цим послуг, або має право на їх поставку, надане виробником локомотивів.

Для участі в тендері потрібно подати документ, виданий виробником General Electric, який підтверджує можливість надавати авторизовані послуги з сервісного обслуговування тепловозів ТЕ33АС і користування технічною, нормативною, методичною документацією на локомотив.

Як повідомляв Landlord, на Крюківському вагонобудівному заводі завершили доукомплектацію перших 30 локомотивів General Electric, які перевозитимуть вантажі в Україні.

Логістика   

18 квітня 2019 17:30

У торговельній війні США та Китаю вже виграла українська кукурудза

Фуражна кукурудза з України успішно замінила американську на ринку Китаю. Підвищилися шанси й для українських експортерів ячменю. Про такі тенденції агроринку на тлі протистояння двох потужних економік світу розповів Рено Квач, директор, Dongling Grain&Oil (Китай).

Доповідаючи на конференції «Зерно Причерномор’я», Рено Квач детально проаналізував вплив торговельної війни між США та Китаєм на економіку обох країн. На його думку, обидві країни втрачають від цього протистояння, і тому слід шукати шлях перемовин і скасовувати імпортні мита.

Втім, Рено Квач зазначає, що імпорт американської агросировини для Китаю має не вельми суттєве значення, його можна замінити імпортом з інших країн, що на даний час і відбувається. Шанси відкриваються для України, зокрема.

– Українська кукурудза успішно замінила американську. По пшениці ми імпортуємо всього 11%. На тлі величезного внутрішнього ринку це несуттєво, — заявив Рено Квач.

Проте Китай відчуває залежність від американської сої, сорго і ячменю, хоча у  2018 році й скоротив ці види американського імпорту майже наполовину. Сою вже доправляють до Китаю з Бразилії.

Імпорт фуражного ячменю Китай готовий наростити з України, зазначив Рено Квач.

Читайте: Торговельна війна США vs Китай: коли закінчиться і чому Трамп уже програв – Рено Квач

Не суттєво залежить Китай від США і в імпорті м’яса. Водночас, китайський експерт зазначає, що втрата США такого ринку експорту аграрної продукції, як Китай, негативно позначиться на економіці штатів.

Рено Квач, однак, сподівається на відновлення торговельних стосунків обох країн, якщо не завадять політичні причини.

– Обом сторонам варто дійти угоди, консенсусу у відносинах, – каже він.

Він визнає, що Китай через імпортні мита США на промислові товари вже відчуває суттєвий негативний вплив на економіку, і він може погіршитися з зв’язку з втратою ринку. Так, США ввели мита у квітні 2018 року. До листопада 2018 року валюта Китаю впала на 10% до долара США. Рено Квач зазначає, що Китай був змушений «дзеркально» відповідати на введення мит з боку штатів.

Як повідомляв раніше LandLord, у березні намітилася розрядка у торговельній війні США та Китаю. Так, Китай купив 1,5 млн т американської сої. Країни ведуть перемовини щодо скасування мит.

Політика   

18 квітня 2019 11:24

Урожай зернових в Україні складе 65 млн т. Експорт – 46 млн т

Такі прогнози озвучив Сергій Феофілов, генеральний директор «УкрАгроКонсалт». За його словами, найближчим часом слід очікувати підвищення інвестиційної привабливості агросектору України.

Про тенденції розвитку аграрного сектору України та світу Сергій Феофілов розповів, виступаючи на 16-й міжнародній конференції «Зерно Причорномор’я». Він підкреслив, що міжнародні експерти та фінансові інституції теж оптимістичні в своїх прогнозах щодо розвитку України та зростання її валового продукту. Прогноз «УкрАгроКонсалт» на урожай: 65 млн т, на експорт – 45-46 млн т.

– Ці амбіційні плани з виробництва основані на високій конкурентоспроможності зерна та олійних культур з України. Вірогідне значне підвищення інвестиційної привабливості аграрного сектору України. Швидше за все, це відбудеться наприкінці 2019 року або на початку 2020 року, – прогнозує гендиректор «УкрАгроКонсалт».

Читайте: Кількість весняних опадів найменша за останні 15 років. Як позначиться це на врожайності зернових

Разом із тим, він говорить про ризики та виклики для виробників агропродукції у світі. Один із ризиків – політична нестабільність. Проте експерт вважає, що для України цей ризик є короткостроковими, більшу роль відіграють економічні ризики. Передусім, пов’язані з розвитком глобальної економіки.

– Уповільнення росту глобальної економіки – головний виклик для аграрного сектору, – підкреслює Сергій Феофілов.

Він розповів про сценарії адаптації для виробників та експортерів. Політичне регулювання ринку, на думку експерта, є дуже суперечливим.

Тому на перший план виходять економічні важелі. Сергій Феофілов зупинився на застосуванні нових інструментів сільгоспвиробниками, а саме – спеціалізації на окремих культурах, які зумовлюють розвиток агросектору країни. Наприклад, в Україні найбільшими темпами зростають врожаї та експорт кукурудзи, у Бразилії – сої, у Росії – пшениці.

Як раніше повідомляв LandLord, у 2018 році в Україні зафіксовано рекордний урожай зернових – 70,1 млн тонн.

Рослинництво   

Показати ще